YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aynı yeri 4 kez soydu yine de serbest kaldı
Aynı yeri 4 kez soydu yine de serbest kaldı
10 Aralık 2013 20:51
Samsun'da bir alışveriş merkezine 1.5 saat içinde 4 kez soyan ve güvenlik kamerası tarafından an be an görüntülenen hırsız, serbest bırakıldı.

Samsun'da bir alışveriş merkezine 1.5 saat içinde 4 kez gelip her defasında elektronik malzeme çalan ve güvenlik kamerası tarafından an be an görüntülenen hırsız, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Olay, İlkadım ilçesi Saitbey Mahallesi Bağdat Caddesi'nde bulunan Samsunpark adlı alışveriş merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz hırsız, 1.5 saat içinde 4 kez alışveriş merkezine gelip her defasında yanında getirdiği boş poşet içinde elektronik malzeme koyup iş yerinden ayrıldı. Hırsızdan geriye içinden çaldığı malzemelerin boş kutuları kaldı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, şikayet üzerine hırsızlık yapılan işyerinin güvenlik kamerası ile diğer esnafın sokağı gösteren güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkarak adata iz sürüp hırsızın bir kafeye girdiğini tespit etti. Hırsızlık Bürosu ekipleri yaptıkları araştırma sonucunda aradıkları kişinin Ertunç A.(34) olduğunu belirledi. Ertunç A., İlkadım ilçesi Çatalarmut Mahallesi'ndeki evinde bu sabah yakalanarak gözaltına alındı. Evde yapılan aramada söz konusu alışveriş merkezinden çalınan 4 adet uydu cihazı, 4 adet LNB, 8 adet hesap makinesi, 1 adet ütü, 1 adet tıraş makinesi, 2 adet saç makası, 1 adet elektrikli ocak, 2 adet kablolu piriz, 5 adet radyo ve 2 adet pilli saat ele geçti.

Polisteki sorgulanmasının ardından bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edilen Ertunç, A., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler