YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın'da telefonla dolandırıcılık iddiası
Aydın'da telefonla dolandırıcılık iddiası
17 Ağustos 2016 23:24
Aydın'ın Nazilli ilçesinde iki muhtar, isimlerinin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karıştığını söyleyen kişiler tarafından dolandırıldıklarını iddia etti.

Alınan bilgiye göre, 25 Temmuz'da Aşağı Örencik Mahalle Muhtarı Haydar Kırbaş'a (51), kendisini "jandarma karakol komutanı" olarak tanıtan bir kişi telefon açtı.

Kırbaş'ın iddiasına göre telefonla arayan kişi, "Bankada bulunan paranız FETÖ'nün eline geçmiştir. Birazdan savcı bey sizi arayacak. Sakın telaş yapmayın." dedi.

Bir süre sonra kendisinin savcı olduğunu söyleyen kişi tarafından arandığını anlatan Kırbaş, şöyle devam etti:

"Paralelci Ali Tekin isimli şahsı yakaladık, üzerinden sizin kimlik bilgileriniz çıktı. Bankadaki hesabınızı boşaltarak yurt dışına kaçacaklar. Biz de Vali Bey'in talimatıyla bir havuz hesabı açtık. Mevduat hesabınızdaki tüm paraları size vereceğimiz hesap numarasına aktarın. Örgüt üyelerine operasyon düzenleyeceğiz, dedi. Ben de hemen otomobile binip bankaya gittim ve hesabımda bulunan 29 bin lirayı bana verilen hesaba yatırdım."

Parayı yatırdıktan sonra dolandırıldığını fark ettiğini belirten Kırbaş, daha sonra durumu banka çalışanlarına anlattığını, polis ekiplerinin gelmesiyle ilçe emniyet müdürlüğüne gidip dolandırıcılar hakkında şikayette bulunduğunu ifade etti.

Aynı gün aynı yöntemden dolayı dolandırılan Yukarı Örencik Mahalle Muhtarı İsmail Aşçı da telefonda kendisine söylenen hesap numarasına 17 bin lirayı yatırdıktan sonra dolandırıldığını fark ederek polis ekiplerine haber verdi.

İlçe emniyet müdürlüğünde ifadesi alınan muhtar Aşçı da dolandırıcılardan şikayetçi oldu. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler