YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın'da banka soyguncuları yakalandı
Aydın'da banka soyguncuları yakalandı
06 Şubat 2015 23:14
Aydın'ın Nazilli ilçesinde, banka şubesinin soyulmasıyla ilgili 2 kişi yakalandı

Nazilli ilçesinde, banka şubesinin soyulmasıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. 

Aydın ve Nazilli Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce güvenlik kameraları incelenerek gerçekleştirilen çalışmada, banka soygununun failleri olduğu tespit edilen U.Z. (34) ile Ö.F.Ş. (24) yakalandı.  

Soygunu gerçekleştiren kişinin motosiklet ile kaçarken güvenlik kameralarının görüş açısında bir yerde kısa süre kaskını çıkardığı, bu sırada emniyet güçlerince eşkalinin belirlendiği belirtildi. 

Nazilli Belediyesinde çalıştıkları öğrenilen kişilerden U.Z'nin güvenlik şefi olduğu, Ö.F.Ş'nin babasının ise uzun yıllar ilçede bir partinin başkanlığını yaptığı öğrenildi. 

- Çalınan paranın bir kısmı bulundu

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy ile düzenlediği basın toplantısında, dün bir bankanın sanayi şubesinde soygunun gerçekleştirildiğini hatırlattı. 

Bankanın müdür yardımcısının beyanlarına göre, siyah giyimli ve motosikletli bir kişi tarafından gerçekleştirilen soygunda, bir müşteriye ait 20 bin lira, banka güvenlik görevlisine ait tabanca, 7 fişek ile banka şubesine ait 370 bin liranın çalındığını anlatan Okur, güvenlik kamerası kayıtlarının incelemeye alındığını ifade etti. 

Kamera kayıtlarından soygunu gerçekleştiren kişinin Menderes Nehri istikametine gittiğinin tespit edildiğini, burada yapılan incelemede olayda kullanılan motosiklet ve kıyafetlerin nehrin içerisinde bulunarak muhafaza altına alındığını dile getiren Okur, motosiklet kayıtlarının incelendiğini aktardı. 

Okur, soygunda kullanılan 09 PM 516 plakalı motosikletin üzerine tescilli olduğu Ö.F.Ş'nin Zafer Mahallesi'ndeki ikametinde yakalanarak emniyete getirildiğini, evinde yapılan aramada suç unsurlarına rastlanmadığını vurgulayarak, şahsın ifadeleri doğrultusunda U.Z'nin tespit edildiğini ifade etti. 

U.Z'nin ikametinde gerçekleştirilen aramada da suç unsurlarına rastlanılmadığını söyleyen Okur, aynı kişiye ait 09 RM 058 plakalı araçtaki aramada ise suça konu paralardan 330 bin liranın ve soygunda kullanılan silahın bulunarak muhafaza altına alındığını belirtti.  

Okur, 2 şahsın gözaltına alındığını, konuyla ilgili incelemenin devam ettiğini sözlerine ekledi. 

Şahısların soygunda çalınan paradan 60 bin lirayı ise piyasada borçlularına karşılık verdiklerini beyan ettikleri öğrenildi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler