YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ayağını çapa makinesine kaptırdı
Ayağını çapa makinesine kaptırdı
08 Ekim 2010 23:27
Antalya'da 45 yaşındaki bir çiftçi Önder Küpeli, ayağını kaptırdığı 100 kiloluk çapa makinesiyle birlikte hastaneye getirildi.

Ambulansın arkasından hastaneye getirilen itfaiye yardımıyla makine içerisinden çıkartılan ayağın tamamen parçalandığı belirtildi 
 

Antalya'nın Kepez İlçesi, Göksu Mahallesi'nde meydana gelen olayda 45 yaşındaki çiftçi Önder Küpeli, çapa makinesiyle birlikte tarlasını sürmeye başladı. Bu sırada ayağını makinenin alt bölgesinde bulunan pervaneli bölgeye kaptıran çiftçinin sol ayağı dizinden itibaren makinenin içinde kaldı. İçeride parçalanan ayağı çıkartmak için olay yerine itfaiye ve ambulans ekibi geldi. Yaralı çiftçinin, devasa makine ile ambulansa sığmayacağı anlaşılınca itfaiye makineyi 3 parçaya böldü.  
 

Ayağındaki yaklaşık 100 kilogram ağırlığındaki makine ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne getirilen Küpeli, ambulanstan güçlükle indirildi. Çevredeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında çiftçi Küpeli,  100 kiloluk makine ile birlikte acil servise alındı. Ambulansa eşlik eden itfaiye kurtarma ekipleri de makineyi çıkartmak için demir kırma makineleriyle birlikte acil servise girdi. Doktorlar eşliğinde itfaiyenin yaklaşık yarım saatlik çalışmasının ardından parçalanan ayak makinenin içerisinden çıkartıldı.  
 

Çiftçinin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilirken kazayı duyan yakınları ise hastane bahçesinde sinir krizleri geçirdi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler