YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa'ya giriş çıkış durdu!
Avrupa'ya giriş çıkış durdu!
25 Ocak 2014 16:40
Emniyet Genel Müdürlüğünün POL-NET adlı bilgi sisteminde yaşanan sorun nedeniyle sınır kapılarından yurt dışına çıkışlarda aksama yaşandı.

Emniyet Genel Müdürlüğünün POL-NET adlı bilgi sisteminde sabah saat 05.00 sıralarında arıza meydana geldi. Arıza sebebiyle Kapıkule’de pasaport işlemleri gecikmeli olarak yapılırken, okulların tatil olmasıyla yurt dışına çıkmak isteyen tatilciler uzun kuyruklara takıldı. Uzun süre beklemekten sıkılan vatandaşlar, korna çalarak yaşanan durumu protesto etti.

Geçişlerin sistemin dışında manuel olarak yapıldığını belirten yetkililer, sistemdeki sorunun bir an önce giderilmesi için çalışmaların yapıldığı kaydetti.

Sınır kapısında yiyecek içecek bulamayan ve ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar ise duruma isyan etti. Kapıkule Sınır Kapısı’nda araç kuyruğu 3 kilometreyi bulurken, TIR kuyruğu ise 10 kilometreye ulaştı.

Bulgaristan’a tatile giden Oktay Altun, sabah 06.00’dan beri beklediklerini belirterek, "Aracın içinde tıkandık kaldık. Yiyeceği suyu bıraktım, acil ihtiyacımızı bile karşılayacağımız bir nokta yok. Perişan olduk. Emniyet sisteminin çöktüğünü söylüyorlar, bununla ilgili 155’i arayarak bilgi aldım. Yeterli personelleri olmadıklarını söylüyorlar” dedi.

İstanbul’dan Bulgaristan’a gitmek için Kapıkule Sınır Kapısı’nda sisteme takılan Mehmet Boz isimli vatandaş da saat 06.30’dan beri çoluk çocuk aracın içinde perişan olduklarını söyledi. Boz, "Böyle bir şey olamaz. Niye beklediğimizi bilmiyoruz. Sadece bildiğimiz sistem çöktüğünü söylüyorlar. Kışın soğuğunda çoluk çocuk bekliyoruz. İleride otobüsleri almışlar. Bu arada 50’şer pasaportla geçtiklerini söylüyorlar. Orada kavgalar çıktı, ’D-3’e gidin’ diyorlar, D-3’e gidiyorsunuz, amir yok. Böyle bir rezalet durumun içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Beklemekten sıkılan çocuklar ise araçlarda tablet bilgisayarlarda oyun oynayarak zaman geçiriyor. Çok sıkıldıklarını belirten çocuklar, "Polis neden yok? Bizi neden bekletiyorlar?” dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler