YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'AVM yatırımcıları Anadolu'ya gidiyor'
'AVM yatırımcıları Anadolu'ya gidiyor'
04 Nisan 2016 16:23
GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Torun, büyükşehirlerde yeteri kadar alışveriş merkezi yapıldığını, o yüzden bu yatırımların eski hızını kaybettiğini belirterek, "AVM yatırımcıları Anadolu'ya gidiyor." dedi.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyükşehirlerde AVM yapımının artık eski hızıyla devam etmediğine değinerek, "Büyükşehirlerde yeteri kadar AVM yapıldı. Şimdi, Anadolu'da hiç AVM olmayan illerde AVM'ler yapılıyor." diye konuştu. 

Torun, AVM yatırımcısının rotasını Anadolu'ya çevirdiğini vurguladı.

"AVM yatırımcıları Anadolu'ya gidiyor, Anadolu'da AVM olmayan illere" ifadesini kullanan Torun, belli bir nüfusu olan illerden AVM bulunmayanların sayısının çok az olduğunu anlattı. Sayının az olduğu illerde AVM yatırımlarının arttığını aktaran Torun, "O da tabii o şehre bir kültür götürmek aslında, şehirleşmeyi, sosyal yaşamı götürmek, sinema, çocuk eğlence mekanı gibi sosyalleşmeyi de götürüyor. Onun için şehirleşme bakımından da önemli." değerlendirmesinde bulundu.

"AVM'ler bir bakıma en güvenli yerler"

Terör olayları nedeniyle AVM'lerde her türlü tedbirin alındığını vurgulayan Torun, şunları kaydetti: 

"Elbetteki bu olaylar yüzünden AVM'lere girişlerde azalma, düşüşler oldu ama bunları geçici kabul ediyoruz. Çünkü bir bakıma AVM'ler de en güvenli yerler. Risk olarak eğer bu anarşi varsa risk her yer için geçerli ama sektör, AVM'lerde de olabildiğince güvenlik önlemleri alarak, insanların daha huzurlu zaman geçireceği bir mekan haline getirmeye çalışıyor."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler