YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avcu ailesi'nin acı kaderi
Avcu ailesi 5 yıl önce yaşadığı evlat acısını yeniden yaşadı.
Avcu ailesi'nin acı kaderi
05 Şubat 2010 / 17:37 Güncelleme: 05 Şubat 2010 / 18:01

Konya'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 4 yıllık polis memuru Onur Avcu ve annesi Duran Avcu memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Taşoluk kasabasında gözyaşları arasında toprağa verildi.  

Avcu ailesi 5 yıl önce yaşadığı evlat acısını yeniden yaşadı. Erzurum'da Özel Harekat polisi olarak görev yapan polis memuru Abdurrahman Avcu 2005 yılında Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK militanları tarafından şehit edilen askerleri teslim almaya giderken meydana gelen trafik kazasında 25 yaşında ömrünün baharında şehit düştü. Ağabeyinin ardından polislik sınavlarına giren ve 4 yıl önce Emniyet Teşkilatına giren Onur Avcu (28) Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği'nde 4 yıldır görev yapıyordu. Onur Avcu da ağabeyi gibi önceki gün meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. 

Kendisini ziyarete gelen annesi Duran Avcu (53), kız kardeşleri Fatma ve Yasemin ile erkek kardeşi Kerem'le Beyşehir'deki yakınlarına gittiği öğrenilen Onur Avcu meydana gelen trafik kazasında annesiyle birlikte hayatını kaybetti. Aynı kazada kardeşleri Fatma, Yasemin ve Kerem'de yaralanırken  kardeşlerin Konya'daki çeşitli hastanelerde tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. 

Anne ve oğul Avcu'nun cenazeleri bu gün baba evi olan Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Taşoluk beldesine getirildi. Daha öncede trafik canavarına bir evladını kurban veren Orman işçiliğinden emekli baba Mehmet Avcı metanetli bir duruş sergiledi.  

Sabah saat 10.00'da Taşoluk Camiinde polis memuru Onur Avcu ve annesi Duran Avcu için tören düzenlendi. Anne ve oğul Avcu'nun cenaze namazlarını Göksun Müftüsü Süleyman Şahin kıldırırken, yakınları büyük üzüntü yaşadı. Cenaze namazının ardından omuzlara alınan anne ve oğul Avcu'nun tabutları dualar eşliğinde Taşoluk belde mezarlığına getirildi. Anne ve oğul burada yan yana diğer kardeş Abdurrahman'ın 20 metre yanına defnedildiler. 

Avcu ailesinin yakınları Onur Avcu'nun da ağabeyi gibi trafik kazasında hayatını kaybettiğini belirterek acılarının daha da katlandığını söylediler. Cenazeye Göksun Kaymakamı Cemalettin Demircioğlu, Göksun İlçe Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, ilçe idare amirleri ve belde halkı katıldı. Avcu ailesi daha sonra evlerinde taziyeleri kabul ettiler. 

Öte yandan Göksun ilçesi iki gün üst üste 2 polis memurunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Hatay'ın Dörtyol ilçesinde beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybeden Polis Memuru Ahmet Gürbüz'de dün ilçe merkezinde gözyaşları arasında toprağa verilmişti. İHA
 

mekanları CENNET olsun
 // ismet yılmaz
tüm avcu ailesine ALLAH sabır versin...
11 Şubat 2010 18:35
AVCI AİLESİ
 // KEMAL AVCU
TAŞOLUK KASABASINDA KAZAYAPIP ANNE VE OGULA ALLAHTAN RAHMET KALANLARINA SAGLIK VE SABIR DİLİYORUM...
07 Şubat 2010 20:13
baş saglıgı
 // bekir bozdogan
Avuı aylesininin başsaglıgı diliyorum geridede kalanlara acil şifaler diliyorum...
07 Şubat 2010 10:43
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler