YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avcılar'da olaylı yıkım
Avcılar'da olaylı yıkım
25 Şubat 2013 08:51
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım kararı alınan Avcılar sahilindeki eğlence mekanlarının yıkımı sırasında olaylar çıktı.

Yola bariyer döşeyen işyeri sahipleri, Emniyet görevlileri tarafından sakinleştirilirken, yıkım başladığı sırada bir anda ortam gerildi. Yıkımın başlaması ile birlikte bazı işyeri sahipleri, yıkım ekiplerine taş atınca olaya polis müdahale etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, Avcılar Denizköşkler Mahallesi’ndeki eğlence mekanlarının yıkımını gerçekleştirmek için sabahın erken saatlerinde çok sayıda ekiple Avcılar Sahili’ne geldi. Çevik Kuvvet desteği ile gelen ekipler, ilk işyerlerinin yıkımı sırasında herhangi bir engelleme ile karşılaşmadı. Sahil şeridinde ilerleyen ekipler, ilerledikçe işyeri sahiplerinin tepkisi ile karşılaştı. Bazı işyeri sahipleri ise yıkım ekiplerinin geçmemesi için çöp konteynırlarından yola barikat kurdu. Bunun üzerine emniyet görevlileri şahısları ikna etmek için bir süre uğraştı. Ortam yumuşayınca ekipler yıkıma başladı. Ancak ne olduysa bu aşamadan sonra oldu. Bir grup işyeri sahibi yıkım ekibinin üzerine taş yağdırmaya başladı. Bunun üzerine polis devreye girdi. Çevik Kuvvet ekipleri taş atan gruba önce su sıkarak karşılık verdi. Grubun üzerine doğru giden polis, grubun sokak aralarına dağılarak uzaklaşması üzerine başka bir müdahalede bulunmadı. İşyerlerinin yıkımı kaldığı yerden devam etti.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler