YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ava gitti avlandı!
Adana’da iki kişinin ölümü ile sonuçlanan kuyumcu soygununu gerçekleştirip ortadan kaybolan zanlı, Kayseri’de balık avlarken yakalandı.
Ava gitti avlandı!
15 Eylül 2013 / 10:31 Güncelleme: 15 Eylül 2013 / 10:38

Merkez Seyhan ilçesi Dumlupınar Mahallesi'ndeki Kıbrıs Caddesi üzerinde bulunan Baygın Kuyumculuk'a 26 Ağustos’ta gelen soyguncular, olaya müdahale etmek isteyen Alican Aytaş ile oğlu 16 yaşındaki Mahir Aytaş’ı öldürmüş ve olay yerinden kaçmıştı. Kanlı soygununa karışan zanlılardan 5'i yakalanıp tutuklanmış, Ferman Akipa'nın (21) ise yakalanması için çalışma sürüyordu.

Ferman Akipa'nın Kayseri'deki akrabalarının yanında saklandığını belirleyen polis harekete geçti. Soruşturma için oluşturulan özel ekipten bir komiser ve 2 polis memuru Ferman Akipa'yı yakalamak için Kayseri'ye gitti. Akipa'nın yakınlarının kaldığı çadırlar bölgesine giden ekipler, zanlının arkadaşları ile birlikte Yamula Barajı'na balık avlamaya gittiğini öğrendi.

Bilgi doğrultusunda harekete geçen özel ekip, Ferman Akipa'yı olta ile balık avlarken yakaladı. Akipa, Adana Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunda, olayda kullanılan 2 tüfeği, aracı yaktıkları yerin yakınındaki atık su kanalına attığını söyledi. Sualtı Grup Amirliği'de görevli dalgıç polisler, Akipa'nın attığı silahları sudan çıkardı.Asayiş Şubesi'ndeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Akipa tutuklandı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler