YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ava giderken avlandılar
Ava giderken avlandılar
15 Aralık 2015 16:20
Kayseri’de, bir şahsı telefonla dolandırarak 65 bin TL’sini almak isteyen iki şüpheli suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, E.Ş. (82) isimli şahsı dün telefonla arayan ve kendilerini polis olarak tanıtan şüpheli şahıslar, 'kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından kullanıldığını ve hesaplarının boşaltılmak istendiğini, o nedenle hesaptaki paranın bankadan çekilerek, kendilerine verilmesi gerektiğini' söyledi. Durumdan şüphelenen E.Ş., bir yandan dolandırıcıları oyalarken, diğer yandan da polise haber verdi.

Polisle işbiriliği yapan E.Ş., bir plan dahilinde dolandırıcılara tuzak kurdu.  E.Ş., dolandırıcıların talimatı gereği Keykubat mahallesindeki ikametinden banka şubesine giderek 65 bin lira parasını çekti. Dolandırıcılar E.Ş.'den parayı almaya gelince de polis devreye girerek M.Ç. (22) ile İ.H.İ. (38) isimli iki zanlıyı suçüstü yakaladı. 

ŞÜPHELİLERİN İLK SUÇU DEĞİL

Polis ekipleri tarafından yapılan çalışmada 03.12.2015 günü Erciyesevler mahallesinde oturan mağdur K.G. isimli bayandan 11 bin 600 TL değerinde alarak giden şahısların M.Ç. ve İ.H.İ. isimli şahıslar olduğu anlaşıldı. Polis ekipleri yaptıkları çalışmada ayrıca, N.K., İ.E., D.T., N.G. ve A.A.’yı arayarak altın ve para isteyen şahıslarında aynı şüpheliler olduğu anlaşılırken, polis ekipleri şahısların altın ve para göndermesine engel oldu.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler