YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Av yasağına uymadı canından öldü
Av yasağına uymadı canından öldü
13 Nisan 2010 23:06
Boğulan adamın cesedi balık ağlarına dolanmış halde bulundu

Bursa İznik Gölü'nde, av yasağına rağmen gece yarısı gizlice balık tutmaya çalışırken boğularak hayatını kaybeden adamın cesedi, balık ağlarına takılı halde bulundu. Şoför olan iki çocuk babasının cesedi, sivil savunma ekipleri ve balık adamların 6 saat süren çalışmasıyla bulundu.  
 

Av yasağı yüzünden dün gece saat 02.30 sıraları, balık tutmak için sandalıyla göle açılan 2 çocuk babası Bahtınur Aras'tan (41) bir daha haber alınamadı. İhbar üzerine harekete geçen Jandarma Bot Komutanlığı ekipleri, saatlerce süren arama çalışmalarına rağmen Aras'ı bulamadı. Bunun üzerine ekipler durumu sivil savunma ve Yalova deniz polisi su altı ekiplerine haber verdi.  
 

Sivil savunma ve balıkadamların 6 saat süren çalışmasının ardından Aras'ın cesedini Karayolları Mevki'indeki kıyının 6 kilometre açıklarında bulundu. Teknesinin su almasıyla battığı anlaşılan Bahtınur Aras'ın balık ağlarına dolandığı için boğulduğu ortaya çıktı. Kamyon şoförlüğü yaptığı öğrenilen 2 çocuk babası Aras'ın yakınları, cesedin bulunmasıyla adeta yıkıldı.    
 

Aras'ın cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Olayla alakalı soruşturma sürüyor. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler