YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atlar sahiplerine  kaçtı
Atlar sahiplerine kaçtı
20 Mayıs 2010 16:30
Satılan atlar ilk sahibine kaçtı; polisler trafikte at kovaladı

Nevşehir'de 2 hafta önce satılan 2 at yeni sahibinin elinden kaçarak ilin en işlek caddeleri olan Aksaray Caddesi, Atatürk Bulvarı ve çevre yoluna girdi. Polis ve zabıtayı yaklaşık 1 saat peşinden koşturduktan sonra satıldığı çiftliğe girince ancak yakalandı.
 

2 at, 2 hafta önce Ahmet Kara tarafından Nevşehir-Ürgüp karayolu üzerinde bulunan Kapadokya Dedeman Otel karşısındaki Erol Turan'a ait çiftlikten satın alındı.
 

Ahmet Kara, atları Sanayi Mahallesi'nde bulunan evinin ahırına bağladı. Kara, atlarını bugün saat 10.00 sıralarında ahırdan çıkardı ve evinin önündeki bir ağaca halatla bağladı. Bir süre sonra atlar bağlı oldukları halatları koparıp kaçtı. Aksaray Caddesi'ne çıkan atlar ana yolda bugüne kadar benzeri görülmemiş görüntülerin yaşanmasına neden oldu.
 

Atların trafiğin yoğun olduğu sabah saatlerinde Aksaray Caddesi'ne dalması sürücülere zor anlar yaşattı. Yola çıkan atlara çarpmamak için zor anlar yaşayan sürücüler, durumu Nevşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile polise bildirdi. Aksaray Caddesi'nden Atatürk Bulvarına geçen atlar, Nevşehir Belediyesi'ne ait olan Gülbahçe Parkı'na daldı.
 

Parkta oturan vatandaşların korkulu anlar yaşamasına neden olan atları buradaki vatandaşlardan biri yakalamayı başardı. Parkta bulunan bir ağaca bağlamaya çalışan vatandaşın elinden kaçan atlar park içinde bir tur attıktan sonra tekrar Atatürk Bulvarı'na çıktı. Bulvarda bir süre koşan atlar sonrasında Nar Caddesi'ne girdi.
 

İhbar üzerine harekete geçen Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Trafik ve Belediye Zabıta ekipleri, atları Nevşehir- Aksaray çevre yoluna girdiği sırada yakalamaya çalıştı. Bu sırada at sahipleri de araçları ile olay yerine geldi. Emniyet ekipleri, Zabıta ve at sahipleri araç trafiğini yavaşlatarak atları yakalamaya çalıştı. Bir süre uğraşan ekipler, başarılı olamadı. Hırçın atlar trafikte araçların arasından ilerlerken otomobillere zarar da verdi.
 

Kaçan atlar nedeniyle trafik uzun süre durma noktasına gelirken, atların zaman zaman karşı şerite geçtikleri, geriye doğru koştukları, ara yollara girdikleri de görüldü.
 

Yaklaşık bir saatlik kovalamacanın ardından atlar satıldıkları çiftliğe ulaşmayı başardı. Çiftlikte önce beraber yaşadıkları atları görünce bir miktar sakinleşen atları sahipleri etrafı duvarlarla örülü bir bahçeye koymayı başardı. Önüne de pikapla set yapıldı.
 

Bahçe içerisinde yavrusu ile gezinen bir atın yeni misafirlerinden yavrusunu korumak adına gösterdiği çaba görenleri hayrete düşürdü. At sahiplerinin bahçeye girdirmesinden bir süre sonra atlar tekrar hırçınlaştı. Bu defa iki at birbirleri ile kavga etmeye başladı.
 

Zorlukla ve uzun uğraşlar sonrasında sahibi ve çiftlikte çalışanlar tarafından yakalanan atlar bağlandıkları halatları birkaç defa kopararak tekrar bahçe içerisinde sağa sola koştursa, şaha kalksa da sonunda sakinleştirildi. Atlardan biri zincirli halatla ağaca, diğeri de elektrik direğine bağlandı.
 

Atlar tamamen sakinleşmesinin ardından sahibi Ahmet Kara tarafından kamyonete bindirilerek tekrar Sanayi Mahallesi'nde bulunan ahıra götürüldü. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler