YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atatürk'ü yerinde zor tutuyorlar!
Aydın’ın Didim ilçesi meydanında bulunan Atatürk heykeli, yıkılmaması için telle duvara tutturuldu.
Atatürk'ü yerinde zor tutuyorlar!
20 Mart 2015 / 01:15 Güncelleme: 20 Mart 2015 / 09:18

Aydın'da bulunan CHP'li Didim Belediyesi, haziran ayından bu yana devrilmemesi için telle bağlu tutulan Atatürk heykeli önünde tören düzenledi.

9 aydır devrilme tehlikesi yaşıyor

Heykelin durumu ile ilgili 9 ay önce haber yapılmasına rağmen Atatürk heykelinin durumunun Didim’e yakışmadığını belirten ve isimlerinin açıklanmamasını isteyen ilçe sakinleri, "Didim, yerli ve yabancı binlerce turistin yaşadığı şehir. Kent Meydanı’nda bulunan ve Atatürk’ün sivil giyimli en büyük heykellerinden biri Didim’de. Ancak heykel 9 aydır devrilmek üzere. Devrilmemesi için de aylardır telle bağlı şekilde ayakta tutuluyor. Atatürk’ün partisine mensup bir partiden seçilmiş bir belediye başkanın Atatürk’e karşı olan duyarsızlığı şaşırtıyor" diyerek, heykelin bir an önce onarılmasını istediler.

Telle duvara sabitlendi

İlçe Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, daire amirleri ve siyasi parti temsilcilerinin de katılımı ile gerçekleşen törende Belediye başkanı Deniz Atabay protokol üyeleri ile Atatürk’ün 9 aydır bakımı yapılmayan heykelinin önünde bu şekilde tören yaptı. Dev Atatürk heykeli devrilmemesi için aylardır telle bir duvara sabitlenmiş vaziyette duruyor.

 

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler