YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atanamayan öğretmenlerden ilginç eylem
Atanamayan öğretmenlerden ilginç eylem
25 Temmuz 2013 19:05
İzmir’de Ataması Yapılmayan Öğretmenler Patformu (AYÖP), İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde ağızlarını siyah bantla kapatarak durma eylemi yaptı.

İzmir’de Ataması Yapılmayan Öğretmenler Patformu (AYÖP), İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde KPSS sonrası yaşamına son veren meslektaşları Mehmet Sadık Güneş ve Bodrum’da inşaat alanında spor yaparken yaşamını yitiren Milli Atlet Murat Karabaş anısına ağızlarını siyah bantla kapatarak durma eylemi yaptı.

AYÖP, KPSS sonrası yaşamına son veren meslektaşları Mehmet Sadık Güneş ve Bodrum’da inşaat alanında spor yaparken yaşamını yitiren Milli Atlet Murat Karabaş anısına ağızlarını siyah bantla kapatarak durma eylemi yaptı.AYÖP adına konuşan yönetim kurulu üyesi Hasan Basri Ekici, Milli Atlet Murat Karabaş ile birlikte 37. ölümün gerçekleştiğini belirterek, “Ölen arkadaşlarımız bu mesleğe ve sınava hayatlarını adıyorlar.

Sonuç alamayınca kravatlarıyla kendilerini asarak ya da atlayarak intihar ediyorlar. Sürekli sınavlar için prosedür değişiklikleri oluyor. Bu prosedür değişikleri daha iyi öğretmen seçmek için yapıldığını söyleniyor fakat bu aldatmaca. Biz, konuşup MEB’i eleştirince de provokatör oluyoruz. Onlarda laf cambazlığı yapıp bizimle dalga geçiyorlar. Biz de bu yüzden ağızlarımızı bantladık” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler