YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
At pisliği soruşturmasına 84 yıla kadar hapis istemi
At pisliği soruşturmasına 84 yıla kadar hapis istemi
14 Ağustos 2013 11:06
At pisliği yüzünden çıkan olaylarla alakalı gözaltına alınan 26 kişiden tutuklu 7 şüpheli hakkında 12’şer yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Bursa’nın Güneştepe Mahallesi’nde at pisliği yüzünden çıkan olaylarla alakalı gözaltına alınan 26 kişiden tutuklu 7 şüpheli hakkında 12’şer yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. Diğer 19 kişiye ise ek takipsizlik kararı verildi. Edinilen bilgiye göre, 3 hafta önce merkez Osmangazi ilçesi Güneştepe Mahallesi’nde at pisliği yüzünden E.C. ve B.K. aileleri arasında başlayan gerginlik büyüdü. Öfkeli mahalleli bastıkları Roman vatandaşlara ait 10 at arabası, 3 otomobil, 2 ev ve bir barakayı ateşe verdi. Gerginliği yatıştırmak için olay yerine gelen Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, taraflarla görüşerek sağduyu çağrısında bulundu. Polis çıkan olaylara karıştıkları belirlenen şüphelilerin yakalanması için soruşturma başlattı. Gözaltına alınan 26 kişiden 7’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

7 kişinin toplam 84 yıl hapsi istendi

Savcılığın olaylarla alakalı soruşturması tamamlandı. 2’si polis 14 müştekinin şikayetlerini geri aldığı olaylarla alakalı tutuklanan Murat A. (28), Mehmet K. (30), Burhan K. (45), Salih A. (41), Murat A. (29), Lokman D. (28) ve Satılmış S. (23) hakkında “yakarak mala zarar vermek” suçundan 12’şer yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. Ayrıca tutuksuz sanıklardan Sinan T.’nin ise (28) “silahla tehdit” suçundan 5 yıla kadar hapsi istendi. Bu arada “mala zarar verme ve görevi yaptırmamak için direnme” suçlarından haklarında tahkikat yürütülen 18 kişiye ise ek takipsizlik kararı verildi. Haklarında dava açılan şüpheliler, önümüzdeki günlerde Bursa 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

İHA

DAĞBAŞIMI LAN BURASI
 // ANTİFAŞİST
Nedir bu toplumun faşist yobazlardan çektiği... Yok şu çingene yakalım, yok şu ermeni keselim, yok şu kürt öldürelim. Bu ne biçim insanlık. Bunu yapanlara hayvan diyeceğim ama hayvanlara hakaret olacak. At pisliğinde boğulursunuz inşallah. Kesin bu yobazlığı yapan yine göçmenlerdir. Ancak onlar bu kadar yobaz ve faşist olur. Bak beni de kendinize benzeteceksiniz. Tövbe tövbe....
14 Ağustos 2013 Çarşamba 14:17
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler