YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AŞTİ servisleri başlıyor
AŞTİ servisleri başlıyor
09 Mayıs 2011 21:26
AŞTİ servisleri tek yönlü çalışacak. Servisler yalnızca AŞTİ'den mahallelere yolcu taşıyabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi'nde (AŞTİ) şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarının şehir merkezinde çalıştırdığı servislerle yalnızca AŞTİ'den mahallelere yolcu taşıyabilmesini kararlaştırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AŞTİ'deki servis araçlarıyla ilgili meclise sunulan önergeyi okuyan Gökçek, geçtiğimiz ay söz konusu servislerle ilgili verilen kararı hatırlattı.

Bu karara göre, AŞTİ'de şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarına, şehir merkezinde servis çalıştırabilmesi için güzergah izin belgesi verilmesinin kararlaştırdığını anımsatan Gökçek, önergede, servis araçlarının yalnızca AŞTİ'den semtlere ücretsiz yolcu taşımaları, semtlerden AŞTİ'ye dönüşlerinde ise yolcu almamalarının istendiğini bildirdi.

Böyle bir kararı tüm otobüs firmalarının istediğini, aksi halde haksız rekabete yol açıldığını dile getiren Gökçek, önergeyi oylamaya sundu.

Önerge, oy birliğiyle kabul edildi.

Diğer önergeleri de okuyan Gökçek, özellikle yaz aylarında olmak üzere Ankara'da düzenlenen ''Hemşehri Geceleri''nin yoğunlaştığını ve çeşitli dernek ile vakıfların bu düzenlemeler için Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yardım talep ettiklerini belirtti.

Konuya ilişkin verilen önergede, ilk yerel seçimlere kadar geçerli olmak kaydıyla ''hemşehri gün ve geceleri'' düzenlemek isteyen vakıflara büyükşehir belediyesince uygun görülecek her konuda yardım yapılması konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının yetkili kılınmasının teklif edildiğini aktaran Gökçek'in oylamaya sunduğu önerge, oy birliğiyle kabul edildi.  AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler