YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askerleri 10 milyon TL dolandırdılar
Askerleri 10 milyon TL dolandırdılar
18 Mart 2013 12:05
Ev alma bahanesiyle rütbeli askerleri dolandırdıkları iddia edilen 10 kişi gözaltına alındı.

Eskişehir Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından ev alma bahanesiyle rütbeli askerleri dolandırdıkları iddia edilen çeteye yönelik 5 ilde operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında emekli askerlerin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı yankesicilik ve dolandırıcılık ekipleri tarafından, 2008 yılından 2012 yılına kadar rütbeli askerleri “ev alma” vaadiyle kandırarak muvazzaf astsubay ve subaylara Ordu Yardımlaşma Kurumu'ndan (OYAK) kredi çektiren çeteye eş zamanlı operasyon düzenlendi. Eskişehir, Ankara, Kayseri, Çanakkale ve Aydın’da yapılan operasyonlarda, sahte tapu düzenleyerek OYAK’dan rütbeli askerlere kredi çektirdikleri iddia edilen 3'ü emekli rütbeli asker, biri bankacı ve 6'sı emlakçı olmak üzere 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, Eskişehir Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. İfadeleri alınan çete üyeleri daha sonra adliyeye sevk edildi.

Dolandırıcılık çetesinin 100’ün üzerinde rütbeli askeri ev alma vaadiyle dolandırdıkları iddia edildi. Çetenin 4 yılda OYAK’tan kullandırdıkları kredinin 10 milyon TL’nin üstünde olduğu öğrenildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler