YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askerlerden yürek titreten marş: Dillerde tekbir ALLAHU EKBER
İzmir - Yeni Foça'daki 7. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı'nda çekilen video yürekleri titretiyor. Görüntüdeki askerler törene Osmanlı ordu marşıyla hazırlanıyor.
Askerlerden yürek titreten marş: Dillerde tekbir ALLAHU EKBER
11 Aralık 2014 / 12:19 Güncelleme: 11 Aralık 2014 / 12:28

Komutan Harun Selim Tosun Osmanlı ordu marşını söyleterek yemin törenine hazırladığı askerlerinin videosunu paylaştı. İzmir - Yeni Foça'daki 7. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı'nda çekilen videoda, erlerin yemin törenlerine Osmanlı ordu marşı ile hazırlandığı görülüyor.

Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı İzmir - Yeni Foça 7. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı'nda görev yapan Komutan Harun Selim Tosun, sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak askerlerini yemin törenine nasıl hazırladığını takipçileriyle paylaştı.

Görüntülerde askerlerin Osmanlı ordu marşı olan "Ey Şanlı ordu, ey şanlı asker.." ile eğitim yaptıkları dikkat çekiyor. Askerleri izleyen vatandaşların da kiminin alkışladığı kiminin telefonlarına sarılarak bu anı kaydetmek istediği görülüyor.  

O marş yasaklandı

Daha önce askerlere söyletilen "Ay akşamdan ışığdır" adlı marşın orduda söyletilmesi yasaklandı. "Yaylalar" olarak da bilinen marşın sözlerinde "Komşu kızını zapteyle...Yaylalar yaylalar... Bizim oğlan aşıktır... Dilo dilo yaylalar" gibi sözler vardı.

Sosyal medyada övgü aldı

Askerlerin bu şekilde çalışmasına ilişkin videoyu sosyal paylaşım sitelerinde izleyen vatandaşların da olumlu yorumlar yaptığı görüldü.

Yemin törenine hazırlanan askerlerin söylediği Osmanlı ordu marşının sözleri şu şekilde:

Ey şanlı ordu, ey şanlı asker 
Haydi gazanfer, umman-ı safter (Yiğitler Ordusu )
Bir elde kalkan, bir elde hançer 
Serhadde doğru ey şanlı asker.

Deryada olsa her şey muzaffer 
Dillerde tekbir, Allahü ekber 

Allahü ekber, Allahü ekber 
Ordumuz olsun daim muzaffer. (Galip, zafer kazanan)

İşte o anlar:

HÜRHABER

11:24
 // M.N.A.
Allah bu marşımizi Okutan komutanimizi ve bu yiğit evlatlarimizi korusun ve daim muvvaffak ve Muzaffer kılsın...
12 Aralık 2014 11:24
09:11
 // Rasim DUMAN
ABD,İsrail,İngiltere,Fransa...kisaca "duvel-i muazzama" tesmiye olunan "dis mihraklar" ile, onlarin "dahili bedhahlari" KOC muhibbi paraleller bosuna mi panikteler ?!

Evet, "muhtesem Osmanli" kullerinden yeniden doguyor. Rabbimize sonsuz sukur ve hamd olsun. Bu mutlulugu yasamamiza vesile olanlata da cok tesekkur ediyoruz. Dualarimiz onlarla....
12 Aralık 2014 09:11
Milletin ve Ümmetin Dirilişi artık Duramaz, Durdurulamaz
 // Mühr-ü Süleyman
Yeni Türkiye önderliğinde Ümmet-i Muhammedi yeniden birliğe, dirliğe, dirilişe, bütünlüğe, kardeşliğe, amacına nail, menziline vasıl eyle, muzaffer eyle, komşumuz aç iken uykumuzun kaçmasını, duamızı, hülyamızı, rüyamızı nasibeyle ALLAH(cc)'ım
Başta CB'ımız, YENİ TÜRKİYE'ye emeği geçen, çırpınan, gönül erlerimizi, kardeşlerimizi her tür kötülük ve şer'den muhafaza eyle, onları muzaffer eyle, daimi başarıları için güç, kuvvet, vesileler halkeyle, ilhamlar nasibeyle, AMİN...
11 Aralık 2014 Perşembe 20:19
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler