YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askeri casusluk davasında 20 kişi...
İzmir merkezli askeri casusluk operasyonu olarak bilinen, gizli belgelerin temin edilmesine yönelik soruşturmada serbest bırakılan asker sayısı 20'ye yükseldi.
Askeri casusluk davasında 20 kişi...
24 Ocak 2014 / 22:59 Güncelleme: 24 Ocak 2014 / 23:09

Tutuklu yargılanan askerlerin sayısı 18, siviller birliklerle toplam tutuklu sayısı da 39 oldu. Aralarında Jandarma Yarbay Emin Uğur Özaçık ve Deniz Üsteğmen Anıl Bilgin'in de bulunduğu 11 kişi daha tahliye edildi. Mahkeme avukatların tahliye talepleri ile ilgili itirazlarını değerlendirmeye devam ettiği, sayısının artabileceği öğrenildi. Tahliye edilen askerlerin yakınları Askeri Cezaevi önüne giderek beklemeye başladı.

Kimler tahliye oldu?

İzmir merkezli askeri casusluk operasyonu olarak bilinen, gizli belgelerin temin edilmesine yönelik soruşturmada tutuklu bulunan askerler için, Bursa Terörle Mücadele Kanunun 10. maddesiyle görevli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yapılan itiraz sonrasında 9 kişi hakkında tahliye kararı çıktı. Yaklaşık 20 aydır Şirinyer askeri cezaevinde tutuklu bulunan Yavuz Pehlivan, Mehmet Metin Turan, Tamer Nalbant, Davut Yıldız, Erdal Özkan, İdris Acartürk, Asuman Ünlü, İrfan Pehlivan, Erdal Şener’in mahkeme kararının Uyap üzerinden yayınlanmasının ardından serbest bırakılacakları açıklandı. Aynı mahkemece iki kişinin tahliye talepleri ise reddedildi. Bunun yanı sıra diğer tutuklular için yapılacak olan itirazların da pazartesi gününden itibaren incelenmeye başlanacağı bildirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler