YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askeri araçlar sınıra  konuşlandı
Askeri araçlar sınıra konuşlandı
29 Haziran 2015 16:25
Gaziantep'in Karkamış ilçesi sınır hattında güvenlik önlemleri artırıldı. 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı ekipler, Suriye sınır hattı boyunca devriye görevi yapıyor. Karkamış Sınır Kapısı çevresine ve bazı noktalara zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

Alınan bilgilere göre, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı ekipler, Suriye sınır hattı boyunca devriye görevi yapıyor. Karkamış Sınır Kapısı çevresine ve bazı noktalara  zırhlı araçlar konuşlandırıldı. Sınır hattını zaman zaman yaya olarak da kontrol eden ekipler,Suriye tarafındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. 

Bu arada, terör örgütü DAEŞ'in kontrolünde bulunan Halep'e bağlı Cerablus kentinde sessizlik hakim. Sınıra yakın bölgedeki binalarda kalan DAEŞ üyelerinin hendek kazdıkları görüldü.

Kilis'te, Suriye sınır hattına zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

Alınan bilgiye göre, Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez kasabası ve çevresinde, muhalif gruplarla DAEŞ arasındaki çatışmalar devam ediyor. Bölgedeki çatışmaların sesi zaman zaman Kilis sınır hattından da duyuluyor. 

Güvenlik güçleri de Suriye sınırındaki önlemlerini artırdı. Merkeze bağlı İnanlı ve Seve köyü sınır hattına zırhlı araçların konuşlandırıldığı görüldü. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler