YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askere bir saldırı haberi de Dağlıca'dan
Askere bir saldırı haberi de Dağlıca'dan
30 Temmuz 2015 13:35
Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki askeri üs bölgesine PKK’lı teröristler tarafından silahlı saldırı düzenlendi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından 7’nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Ana Üs Bölgesine havan ve doçka uçaksavar makineli tüfek ile silahlı saldırıda bulunulmuştur.

Unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine terörist ateşleri kesilmiştir. Silahlı saldırılar esnasında herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmemiştir. Bölgede emniyet tedbirleri artırılmış olup, gözetleme faaliyetlerine devam edilmektedir” denildi.

Alınması Gereken önlemler...!!!
 // Muhafız
TSK'nin acilen alması gereken tedbirlerin başında;Doğuve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan sınır karakollarının çevresine acilen 5 mt. Yüksekliğinde, 1 mt. Genişliğinde, İstinat duvarı dediğimiz karakol koruma duvarlarının inşa edilmesi ve karakol çevresinin tel örgülerle çevrilerek, tel örgü içerisinin mayınlarla tuzaklanması gerekir.Böylece karakollara yaklaşılmasının önüne geçilmesi ve ilktaciz ve baskın ateşinde zaiyatın önüne geçilmesi hedeflenmelidir.Ayrıca karkarakollara kamera konmal...
30 Temmuz 2015 Perşembe 14:50
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler