YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askerden hava değişimine geldi, molotof attı!
Tunceli'de askerlik yaparken hava değişimi için Adana'ya gelen şahıs polise molotoflu saldırıda bulundu.
Askerden hava değişimine geldi, molotof attı!
05 Ekim 2015 / 10:06 Güncelleme: 05 Ekim 2015 / 11:29

Adana'da bölücü terör örgütü PKK'nın yol kapatıp korsan gösteri yaptığı sırada polise molotof bombası atan kişilerden birinin Tunceli'de askerlik yaparken hava değişimi için Adana'ya geldiği ortaya çıktı.

İddiaya göre, Gülbahçesi Mahallesi'nde bölücü terör örgütü PKK yandaşları yol kesip ateş yaktı. Polis, olay yerine giderek gösteriye katılanları önce yolu açması için uyardı. Ancak PKK yandaşları el yapımı bomba, havai fişek, molotof bombası ve taş atarak karşılık verince polis de tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Daha sonra grup içinden polise silahla ateş açıldı.

Bunun üzerine polis de ateş açarak gruba karşılık verdi. Grupta bulunan Zekeriya Baysal ve Hayrettin Akman yaralandı. Polis, yaralılar için ambulans çağırıp hastanelere kaldırılmasını sağladı.

Yaralılardan Hayrettin Akman'ın Tunceli'de vatani görevini yaparken hava değişimi alıp memleketi Adana'ya geldiği ortaya çıktı. Polis, askerden hava değişimine gelen Akman'ın molotof bombası attığını belirledi. Hastanede tedavilerinin ardından sorguya alınan zanlılar, daha sonra adliyeye sevk edildi. Akman, asker olduğu için asker tarafından adliyeye götürüldü. Zanlılardan Zekeriya Baysal tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Akman adli kontrol ile serbest bırakıldı.

cımbızla çekergibi
 // dahya
bu iç güvenlik yasası ateş etme yetkisi verdimi güvenlik güçlerimize verdi pekala neden cımbızla çekergibi neden gerği yapılmıyor sormalı değilmi bunlar hemide poşulu moşulu çal filanına ...
05 Ekim 2015 Pazartesi 22:24
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler