YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asker yaşlı çifti sırtında taşıdı
Asker yaşlı çifti sırtında taşıdı
14 Ocak 2016 09:43
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde hendek ve barikatların kaldırılması için düzenlenen operasyonlar sürerken, çatışmalardan dolayı 25 gündür evlerinde açlıkla mücadele eden yaşlı çift, askerin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

Yaşlı çiftin bulunduğu eve giren asker, 25 gündür evde mahsur kalan karı-kocayı kumanyası ile doyurduktan sonra sırtlarında zırhlı araçlara kadar taşıdı. Zırhlı araçlarla operasyon bölgesinden güvenli bölgeye nakledilen yaşlı çift daha sonra ambulanslara bindirilerek tedavilerinin yapılması için hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre Sur ilçesinde devam eden operasyonlardan dolayı yaşanan çatışmalardan korkan yaşlı çift evlerinde mahsur kaldı. 25 gün boyunca evden dışarı çıkamayan yaşlı çift, odun, elektrik, benzin ve su olmadığı için ihtiyaçlarını karşılayamadı. 

Soğuk havada üşüyen ve son günlerde yiyecek yemekleri kalmadığı için aç bir şekilde bekleyen çiftin durumundan yakınlarının haber vermesi üzerine haberdar olan güvenlik kuvvetleri bölgeye operasyon düzenledi. 

ASKER KENDİ ELLERİYLE YAŞLI KARI-KOCAYI DOYURDU 

Yaşlı çiftin evine giren asker; soğuktan donmak üzere olan ve açlıktan ölme riski ile karşı karşıya olan yaşlı çifti kumanyaları ile doyurdu. 

Kendi elleri ile yaşlı karı-kocayı doyuran asker, daha sonra soğuktan battaniyelerin altına girip ısınmaya çalışan yaşlıları evlerinden çıkardı. Yaşlı çiftin evinin bulunduğu bölge çatışmaların yaşandığı alan olduğu için asker yaşlıları sırtında zırhlı araca kadar taşıdı. 

Karı kocayı sırtlarında zırhlı araçlara götüren asker daha sonra araçlarla yaşlıları güvenli bölgeye naklederek ambulanslara teslim etti. Ambulansa alınan yaşlı çift askerin şefkati üzerine ellerini açarak dua etti. 

"25 GÜNDÜR BURADAYIZ" 

Askerin, ölmek üzereyken evlerinden çıkardığı yaşlı çift, Mehmetçiği görünce mutluluklarını gizleyemedi. Askeri evlerinde gördükleri için mutlu olan yaşlı çift, 25 gündür beklediklerini ve yakacak odun, kullanacak elektrik, su ve yiyecek hiç bir şeylerinin olmadığını söyledi. 

Askerlerin evinden araçlara kadar sırtında taşıdığı yaşlı çift. sürekli olarak Mehmetçiğe dualar etti. Terör dolayısıyla evlerine kapanan ve ölümle burun buruna gelen çiftin ambulanslarla Diyarbakır Selahattin Eyyübi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtildi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler