YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asker ve polislere dualarıyla destek oluyorlar
Asker ve polislere dualarıyla destek oluyorlar
26 Ocak 2016 11:17
Malatya'nın Darende ilçesindeki Hulusi Efendi Erkek Yatılı Kuran Kursu öğrencileri, her gün sabah namazı sonrası Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara katılan polis ve askerler için Fetih suresini okuyor.

İlçede 70 hafızın eğitim gördüğü kursta öğrenciler, zor şartlar altında canları pahasına görevlerini yerine getiren güvenlik güçlerine dualarla manevi destek oluyor.

Terör örgütü PKK ile mücadele eden güvenlik güçleri için Fetih suresini okuyan hafızlar, operasyonlarda hayatını kaybeden şehitler için de her gün hatim indiriyor. 

Kurs müdürü Aydın Duman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafızların birer asker gibi her gün Kur'an-ı Kerim okuduğunu, dualarıyla da vatanı bölmeye çalışan iç ve dış hainlere karşı canları pahasına görev alan polis ve askerlerin yanlarında olduklarını söyledi.

Terör örgütünün, iç ve dış mihrakları da yanına alarak bölge insanına zulmettiğini anlatan Duman, "Özellikle de okulları, camileri, kamu kurumlarını yakıp yıkmaya başladılar.

Gördüğümüz üzere devletimiz, bu durum karşısında askerimizle, polisimizle, köy koruyucularımızla onların anlayacağı dilden, en güzel şekilde cevaplarını vermektedir" dedi.

Duman, hainlerin vatanı asla bölemeyeceğini, terörle mücadele eden güvenlik güçlerinin Çanakkale ruhuyla hareket ettiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

"Hulusi Efendi Erkek Yatılı Kuran Kursu olarak, bu uğurda canlarını, kanlarını feda eden şehit ve gazilerimiz için 300 Kur'an-ı Kerim hatmi şerifi okuduk ve her sabah okumaya devam ediyoruz. Yine aynı şekilde çok sayıda Fetih suresi okuduk ve okumaya devam edeceğiz.

Hafızlarımız bir asker gibi her gün ellerinde Kur’an-ı Kerim, dillerinde dualarıyla polis ve askerlerimizin yanında olacak. Cenab-ı Hak'tan bu uğurda canlarını veren bütün şehitlerimize rahmet, geride kalan ailelerine sabırlar diliyoruz. Allah başta aziz milletimiz ve cennet vatanımız olmak üzere tüm İslam coğrafyasını, bütün Müslümanları muhafaza eylesin."

Kursta eğitim gören hafız Emre Böke, her gün güvenlik güçleri ve şehitler için Kur'an-ı Kerim okuduklarını belirterek, "Onlar bunu hissediyor ve biliyor.

Onları göremeyeceğiz, onlar da bizi hiçbir zaman göremeyecek ama her zaman okuduğumuz Kur'an ve hatmi şeriflerle onların destekçisi ve yardımcısı olacağız" dedi.

Hafız Muhammet Baş da şehit haberlerinden duydukları üzüntüyü dile getirerek "Onları görmesek de acılarını üzüntülerini kalbimizde yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler