YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asker ve polisler için Fetih suresini okuyorlar
Malatya'nın Darende ilçesindeki Kur'an kursu öğrencileri, sabah namazı sonrası terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda görev alan güvenlik güçleri için Fetih suresini okuyor.
Asker ve polisler için Fetih suresini okuyorlar
26 Ocak 2016 / 19:19 Güncelleme: 26 Ocak 2016 / 19:20

Malatya'nın Darende ilçesindeki Hulusi Efendi Erkek Yatılı Kuran Kursu öğrencileri, her gün sabah namazı sonrası Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara katılan polis ve askerler için Fetih suresini okuyor.

İlçede 70 hafızın eğitim gördüğü kursta öğrenciler, zor şartlar altında canları pahasına görevlerini yerine getiren güvenlik güçlerine dualarla manevi destek oluyor. Terör örgütü PKK ile mücadele eden güvenlik güçleri için Fetih suresini okuyan hafızlar, operasyonlarda hayatını kaybeden şehitler için de her gün hatim indiriyor.

Kurs müdürü Aydın Duman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafızların birer asker gibi her gün Kur'an-ı Kerim okuduğunu, dualarıyla da vatanı bölmeye çalışan iç ve dış hainlere karşı canları pahasına görev alan polis ve askerlerin yanlarında olduklarını söyledi.

Terör örgütünün, iç ve dış mihrakları da yanına alarak bölge insanına zulmettiğini anlatan Duman, "Özellikle de okulları, camileri, kamu kurumlarını yakıp yıkmaya başladılar. Gördüğümüz üzere devletimiz, bu durum karşısında askerimizle, polisimizle, köy koruyucularımızla onların anlayacağı dilden, en güzel şekilde cevaplarını vermektedir" dedi.

"Onlar bunu hissediyor"

Kursta eğitim gören hafız Emre Böke, her gün güvenlik güçleri ve şehitler için Kur'an-ı Kerim okuduklarını belirterek, "Onlar bunu hissediyor ve biliyor. Onları göremeyeceğiz, onlar da bizi hiçbir zaman göremeyecek ama her zaman okuduğumuz Kur'an ve hatmi şeriflerle onların destekçisi ve yardımcısı olacağız" dedi.

Hafız Muhammet Baş da şehit haberlerinden duydukları üzüntüyü dile getirerek "Onları görmesek de acılarını üzüntülerini kalbimizde yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

AA

 // köylü
Eskiden sınavlarda okunan sure şimdi kazadan beladan korunmak için okunuyor öylemi?.Bence farketmez ama yinede kazadan beladan korunmak için yinede bildiğimiz ayetelkürsiyide ihmal etmemeliyiz...
27 Ocak 2016 10:29
DUA ORDUSU
 // Ahıskalı
Kılıç ordusunun yanında oldumuydu DUA ordusu Evellallah sırtımız yere gelmez vesselam...
27 Ocak 2016 Çarşamba 08:58
 // kılıç
allah razı olsun hepsinden...
27 Ocak 2016 07:25
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler