YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asfalt kesmedi, aracıyla dereye daldı!
Bursa’da işten çıkıp evine giden bir vatandaş lüks cipiyle Nilüfer Çayı’nın ortasında mahsur kaldı. Asfalt yol yerine dereden geçmeye çalışan ancak aracı stop ettiği için mahsur kalan ve aracının üzerine çıkan vatandaşı itfaiye ekipleri kurtardı.
Asfalt kesmedi, aracıyla dereye daldı!
29 Mart 2013 / 14:29 Güncelleme: 29 Mart 2013 / 14:36

Merkez Nilüfer ilçesi ile Osmangazi ilçesini bir birinden ayıran Nilüfer deresinde yine bilindik manzaralar yaşandı. Daha önce de öğrencilerin içinde bulunduğu öğrenci servisi ile bir kamyonetin mahsur kaldığı derede bu defa da lüks cipiyle dereden geçmeye çalışan bir vatandaş mahsur kaldı.

Edinilen bilgiye göre Serkan Genç (27) isimli vatandaş işyerinden çıktı ve evine gitmek istedi. Daha önce de Nilüfer Deresi’nden geçen sürücünün kullandığı lüks cip dere ortasına geldiğinde bir anda stop etti. Aracını çalıştırmaya çalışan genç başarılı olamayınca çekiciye haber verdi. Ancak bu sırada derenin suları artmaya başladı.

Suların yükselmesiyle birlikte lüks cip bir anda sulara gömülürken, sürücü camdan çıkarak aracının üzerine çıktı ve kurtarılmayı bekledi. 1 saat boyunca kurtarılmayı bekleyen gencin imdanına Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri yetişti. Dere içine halat uzatan itfaiye ekipleri, aracı bulunduğu yerden çıkarmaya çalıştı.

Derenin yükselen suları itfaiye ekiplerine zor anlar yaşatırken, aracının üzerinde kurtarılmayı bekleyen Genç, 1 saat sonra kurtarıldı. İtfaiyenin halatıyla dere kenarına çekilen aracın içinden sular dökülürken Genç, daha önce de bu yolu kullandıklarını ancak baraj kapaklarının bir anda açılmasıyla çayın ortasında mahsur kaldıklarını söyledi. Dere kenarına geldiğinde rahat bir nefes alan Genç, aracının bir anda dere ortasında stop ettiğini ve aracın elektriklerinin kesildiğini söyledi.

Genç, polis ekiplerine olayı anlatırken lüks cip çekici vasıtasıyla servise götürüldü.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler