YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asansöre ayaklarını kaptırdı, ölümün kıyısından döndü
Asansöre ayaklarını kaptırdı, ölümün kıyısından döndü
08 Aralık 2014 08:02
Batman’da 2 ayağını asansör boşluğuna kaptıran şahıs ölümden döndü.

Sağ ayağı parçalanan, sol ayağında ise ezilme oluşan 65 yaşındaki şahıs, komşularının yardımıyla asansörden kurtarıldı. Hastanede tedavi altına alınan şahsın ayakları kesilmekten kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, talihsiz kaza Kültür Mahallesinde bulunan 5 katlı Cesur Apartmanında meydana geldi. Akşam saat 20:30 sıralarında kızıyla birlikte misafirlikten dönen Fahri Karataş(65), ikinci kattaki evine çıkmak için yukarı katta bulunan asansörü çağırdı.

Zemin kata inen asansöre önce kızını bindiren Karataş, kendisi asansöre binmek üzereyken yukarı katlardan birinden asansör düğmesine basılınca kapısı açık asansör hareket etti. Dengesini kaybeden Karataş’ın iki ayağı asansör ile duvar arasında sıkıştı.

Komşularının yardımıyla ikinci katta durdurulan asansörden çıkarılan Karataş, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Sağ ayağında parçalanma, sol ayağında ise ezilme ve kırıklar oluşan Karataş, ameliyata alındı.

İki ayağı kurtulan Karataş, İHA muhabirine yaptığı açıklamada olayın bir anda meydana geldiğini belirterek, “ Beni Allah kurtardı. Allaha şükürler olsun, şimdi iyiyim” dedi. 

Olayın şokunu üzerinden atamayan Karataş, kızıyla misafirlikten dödüklerini ve binanın ikinci katında bulunan evine çıkmak için asansör düğmesine bastıklarını ifade ederek, yaşananları şöyle anlattı: “ Asansör zemin kata gelince önce kızım bindi. Bende binmek üzereyken üst kattan düğmeye basılınca kapısı açık asansör hareket etti.

O sırada dengemi kaybettim ve ayaklarım asansör boşluğu ile duvar arasında sıkıştı. Çığlıklarımı duyan komşular asansörü ikinci katta durdurabildiler. Sağ ayağım parçalanırken sol ayağımda ise kırık ve ezilme var. Ameliyata alındım. Çok şükür iyiyim. Beni Allah kurtardı.” 

Karataş, kapısı açık asansörün hareket etmesi sonucu oluşan kazanın tekrar vuku bulmaması için asansör bakımlarının yapılmasını istedi. Bu arada olayla ilgili soruşturma başlatılırken, kazanın meydana geldiği asansör bakıma alındı. 


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler