YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Aranan teröristler' için Türkçe-Kürtçe broşür
'Aranan teröristler' için Türkçe-Kürtçe broşür
28 Haziran 2016 14:14
Siirt Valiliği, başlarına ödül konulan terör örgütü PKK üyelerinin fotoğraflarının yer aldığı 100 bin Türkçe ve Kürtçe broşür bastırdı.

Siirt Valiliği, başlarına ödül konulan terör örgütü PKK üyelerinin fotoğraflarının yer aldığı 100 bin Türkçe ve Kürtçe broşür bastırdı.

Kentteki uygulama noktalarında polis ve jandarma ekiplerince dağıtılan broşürlerde, vatandaşların teröristleri nasıl ihbar edecekleri konusunda bilgiler yer alıyor.

Üzerinde Türkçe ve Kürtçe, "Huzurunuz için polis ve jandarmaya bildirelim" başlıklı broşürlerde, "Ülkemizin huzur ve birliği için terör örgütü üyelerini, örgüte ait silahları, patlayıcıları, bombalı tuzak ve sığınakları ihbar edenlere, ihbarın önemine göre 4 milyon liraya kadar ödül verilmektedir. 

Ödül verilecek kişilere ait kimlik bilgileri kesinlikle gizli tutulacaktır. Alo terör hattı 140, polis 155 ve jandarma 156." ifadeleri bulunuyor.

Vali Mustafa Tutulmaz, ihbarlar konusunda vatandaşlardan büyük destek gördüklerini belirterek, Tutulmaz, "Uygulamayla birçok saldırının önüne geçildi. Teröristler artık toplum içerisinde ifşa oldu." dedi.

Broşürler sayesinde vatandaşların teröristler konusunda bilgilendirildiğini dile getiren Tutulmaz, şöyle konuştu:

"Ülkemizin huzur ve birliği için başlattığımız uygulamalar kapsamında terör örgütü üyelerini, örgüte ait silahları, patlayıcıları, bombalı tuzakları ve sığınakları ihbar edenlere ihbarın önemine göre ödül verildiğini vatandaşlara bildiriyoruz. 

Böylece, sürekli kırsalda bulunan vatandaşlarımız böyle bir vakayla karşılaştığı anda hemen güvenlik güçleriyle irtibata geçerse hiçbir şekilde ismi kullanılmadan ihbarın gereği yapılır, eğer ihbar doğru çıkarsa ihbarcı ödüllendirilir."


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler