YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aramalar yeniden başladı
Aramalar yeniden başladı
25 Mayıs 2010 17:36
Kayseri'de geçen yıl Ramazan Bayramı'nın 2. günü kaybolan 3 çocuktan 247 günden beri haber alınamıyor.

25 Mayıs Dünya Kayıp Çocuklar Günü'nde kaybolan çocukların evlerinde hüzünlü bir bekleyiş sürüyor. 

Kaybolan çocuklardan 9 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ile 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin'in annesi Leyla Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen 247 gün içerisinde her gün umutla çocuklarının dönmesini beklediklerini ancak bugüne kadar hiçbir haber alamadıklarını kaydetti.
 

Çocuklarının yatakları üzerine elbiselerini, ayakkabılarını ve okul önlüklerini koyan Leyla Tekin, acılarının her geçen sürede daha da arttığını belirterek şunları söyledi:
 

''Bugün Dünya Kayıp Çocuklar Günü ama bizim çocuklarımız 247 günden beri hala bulunamadı. Yaşadığımız bu acıyı çocukları kaybolan anneler bilir. Çocuklarımın yatak odasını ve eşyalarını bir gün dönerler diye her gün düzenleyip, boynu bükük halde bekliyorum. Çocuklarımı her gece rüyamda görüyorum. Dilruba ile Ahmet gelecek, önlüklerini giyip okullarına gidecekler, kötü günler geride kalacak diye bekliyorum. Takvimi işaretliyorum. Tam 247 gün doldu ama hala bir haber yok. Umudumuz sürüyor ama nereye kadar bilmiyorum.''
 

Kaybolan çocukların en büyüğü olan Türkan Ay'ın annesi Özlem Ay da kızının bulunmasını istedi. Kızı Türkan'ın acısının her geçen gün tazelendiğini anlatan Özlem Ay, ''Çocukları kaçıranlar ellerinde tutmasınlar. Onlardan kesinlikle davacı veya şikayetçi olmayacağız. Yeter ki çocukları serbest bıraksınlar'' diyerek gözyaşı döktü.
 

Baba İbrahim Ay ise, ''Kızımın acısı her geçen gün artıyor. Onlardan iyi veya kötü bir haber alamamanın acısını çekiyoruz. Öldüler ise öldüklerini bilsek, yaşıyorlarsa nerede olduklarını bilsek. Umutlarımız her geçen gün azalıyor'' diye konuştu.
 
ARAMALARA YENİDEN BAŞLANDI

Kaybolan çocukların bulunması için polis ekipleri Talas ilçesinde yeniden arama çalışmalarına başladı. Polis ekipleri Talas ilçe merkezinde, Alidağı ve çevredeki bağ evlerinde, su kuyularında, mağara ve kaya kovuklarında kaybolan çocuklarla ilgili arama çalışmalarına başladı.
 

Yetkililer, bölgedeki 200'e yakın su kuyusunda 30 kişilik özel bir ekip tarafından yeniden arama çalışmalarına başlanıldığını, derin ve büyük kuyuların ise sivil savunma ekipleri tarafından aranacağını ifade ettiler.
 

Kayseri'nin Talas ilçesinde 9 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin ile aynı mahalleden arkadaşları 11 yaşındaki Türkan Ay, 21 Eylül 2009 pazar günü Ramazan Bayramında şeker toplamak için öğleden sonra evlerinden ayrılmış, ancak dönmemişti.
 

Polis ekipleri tarafından Talas ilçesinde ve Kayseri kent merkeziyle çevre ilçelerde, jandarma ekiplerince de açık arazilerde yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı. Emniyet Genel Müdürlüğünden görevlendirilerek Kayseri'ye gelen 7 kişilik özel ekibin çalışmasında da çocuklarla ilgili bir ipucu bulunamadı.
 

Toplum Destekli Polis Şubesi'nde görevli polisler de Tekin ve Ay ailesine yaptıkları günlük ziyaretleri sürdürüyor, onlara destek olmaya çalışıyor. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler