YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aralarında avukatlar bile var
Aralarında avukatlar bile var
04 Ekim 2010 20:06
Arazi mafyası sanıkları hakim karşısında

Kocaeli'nde, arazi mafyasına yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan ve 3 milyon TL'lik dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 23 zanlı adliyeye sevk edildi. 

Devletin kamulaştırma bedeli olarak ihaleyi alan kişilerin hesabına aktardığı paraları, düzenledikleri sahte belgelerle çekmek suretiyle yaklaşık 3 milyon TL'lik dolandırıcılık yapan arazi çetesine 1 Ekim tarihinde operasyon  düzenmiş ve 23 kişiyi gözaltına alınmıştı. Bir yıllık takip neticesinde çökertilen çete üyeleri arasında İstanbul Barosu'na kayıtlı 6 avukat, 1 banka çalışanı, İstanbul Adliyesi'nde görevli bir katip ve bir mübaşir bulunduğu bildirildi. 
 

Yaklaşık iki yıldır, başta Gebze olmak üzere İzmit, İstanbul, Adana, Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş, Bursa, Bolu, Düzce ve Eskişehir illerinde sahte evrak düzenleyerek dolandırıcılık yapan 5'i kadın 23 kişinin oturdukları evlere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Tamamı İstanbul'da ikamet eden 23 kişi Maltepe, Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye, Üsküdar, Sarıyer, Şişli, Eyüp, Esenler, Esenyurt, Bakırköy, Zeytinburnu, Sultangazi, Avcılar, Bahçelievler, Büyükçekmece, Beykoz, Beylikdüzü ilçelerindeki evlerinde suçüstü yakalandı. 
 

Çetenin 3 milyon TL haksız kazanç sağladığı öğrenilirken, 8 kişinin de emniyet yetkilileri tarafından arandığı belirtildi. Şebekeyle birlikte çok sayıda sahte vekaletname, tahsilat makbuzu ve sahte senet de ele geçirildi.   

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, 23 zanlıyı "suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, resmi belgede sahtecilik, bankaları aracı kılmak sureti ile nitelikli dolandırıcılık" suçlarından adliyeye sevk etti. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler