YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Araca bombalı tuzak:1 ölü
Araca bombalı tuzak:1 ölü
06 Ağustos 2015 06:53
Şırnak'ın Cizre ilçesinde polis ve askeri öldürmek için kurulan bombalı tuzak sivil bir araca isabet etti. Teröristlerin hazırladığı bomba sivil bir aracın geçişi esnasında infilak etti. Patlamada 1 sivil hayatını kaybetti.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri tarafından polislerin mahalleye girişini engellemek amacıyla yola döşenen patlayıcı sivil bir minibüsün geçişi sırasında patladı.

 Sürücü, hayatını kaybetti. Nur Mahallesi'nde hendek kazan terör örgütü YDG-H üyeleri, polis ekiplerinin mahalleye girişini engellemek amacıyla Botaş ve Özkan caddelerinin kesiştiği noktaya patlayıcı yerleştirerek tuzak kurdu. Patlayıcı, Sahip Akıl (31) yönetimindeki 73 DD 836 plakalı minibüsün geçişi sırasında patladı. Sürücü, olay yerinde hayatını kaybetti.Patlamanın ardından olay yerine zırhlı araçlarla çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Akıl'ın cenazesi, ambulansla Cizre Devlet Hastanesine götürüldü.

Bu arada, patlamanın yaşandığı yerde derin çukur oluştuğu görüldü.

Polis, bölgede güvenlik önlemlerini arttırırken, bomba imha uzmanları ve olay yeri inceleme ekipleri patlamanın yaşandığı alanda çalışma yaptı.

Patlayıcının TNT ve C4 karışımından oluşan A4 tipi plastik patlayıcı olduğu bildirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler