YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aprona saçılan paraların sahibi belli oldu
Perşembe gecesi Atatürk Havalimanında ilginç bir olay yaşanmış ve 2 çuval para aprona saçılmıştı. Yaşanan olayın ardından paraların sahibi ortaya çıktı. Paraların Merkez Bankası'na ait olduğu belirlendi.
Aprona saçılan paraların sahibi belli oldu
16 Mayıs 2015 / 09:30 Güncelleme: 16 Mayıs 2015 / 10:41

Perşembe gecesi saat 22.30'da Türk Hava Yolları'nın Ankara'dan İstanbul'a gelen tarifeli uçağının kargosunda Atatürk Havalimanı'na getirilen 170 çuval para, kargo terminaline götürülmek üzere bagaj taşıma traktörlerine yüklendi.

Taşıma sırasında içinde 10 ve 20 TL'lik banknotların bulunduğu iki çuvalın yük taşıma traktöründen düşerek patlaması sonucu paralar aprona dağıldı. Paraların güvenliğinden sorumlu şirket ile yer hizmeti şirketinde görevlilerin durumu fark etmesini üzerine havalimanı apronunda heyecanlı dakikalar yaşandı.

Görevliler bir yandan paraları toplamaya çalışırken diğer yandan da durumu hemen polise bildirdi. Olayın yaşandığı bölgeye gelen Devlet Hava Meydanları İşletmesi apron görevlileri ve havalimanı polisi bulabildikleri paraları apronda toplayarak poşete koydu. Muhafaza altına alınan paralar daha sonra Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü'ne götürülerek seri numaraları alındı. O sırada uçak altında görevli personel de ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürerken ortaya saçılan paraların Merkez Bankası'na ait olduğu belirlendi.

 

SABAH

Hic sasirmadim
 // uykucu
Bu ozensizlik ve gayriciddiyet ancak bir devlet kurumunda olabilirdi. Iste size TCMB. Eger bu paralar bir hususi bankaya ait olsaydi ambalajlanmasi ve nakli cok daha titizlikle icra edilirdi....
16 Mayıs 2015 Cumartesi 11:00
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler