YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da yaz yağmuru serinletti
Antalya'da yaz yağmuru serinletti
29 Haziran 2016 17:29
Antalya’da yaz yağmuru serinletti, sahiller ise boş kaldı. Antalya’da sıcaklık 26, deniz suyu 27 derece, nem ise yüzde 85 olarak ölçüldü.

Turizm kenti Antalya’da 10 gündür mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava, hafta başından itibaren yerini normal seyrine bıraktı. Antalyalılara zor anlar yaşatan 40 dereceyi bulan hava sıcaklıkları yerini sabah saatlerinde parçalı bulutlu ve yağışlı havaya bıraktı.

Bazı vatandaşlar, yağmurlu havaya rağmen caddelerde yürürken, dünyaca ünlü Konyaaltı sahiline gelen tatilciler de yağmur sürprizi ile karşılaştı. Yağmurla birlikte tatilciler apar topar sahili boşalttı. Yağmura aldırış etmeden yüzen ve eğlenenler ise renkli görüntüler oluşturdu. Meteoroloji verilerine göre Antalya’da sıcaklık 26, deniz suyu 27 derece, nem ise yüzde 85 olarak ölçüldü.

Yağmurlu havada arkadaşlarıyla denize giren Burak Ömer Çetintaş, uzun süreden beri havanın sıcak olduğunu belirterek, "Sabah denize geldik. Bir anda yağmur yağmaya başladı. Yağmurun yağması iyi oldu, yangınlar da azalır. Deniz şuan çok sıcak. Sabah kalabalıktı ama yağmurla birlikte gittiler" dedi.
Atilla İleten, yağmur yağmasına rağmen eve gitmediklerini ifade ederek, denizin sıcak olduğunu ve keyifli bir gün geçirdiklerini kaydetti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler