YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da terörist için taziye çadırı kurmaya çalışan kişi tutuklandı
Antalya'da terörist için taziye çadırı kurmaya çalışan kişi tutuklandı
27 Mart 2016 00:10
Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları iddia edilen 5 zanlıyla terörist için taziye çadırı kuran bir kişi tutuklandı

Antalya'da terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik operasyonda gözaltına alınan 10 zanlıdan 5'i ile öldürülen PKK'lı terörist için taziye çadırı kuran bir kişi tutuklandı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik 28 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 24 kişiden, emniyetteki işlemleri tamamlanan 10 kişi daha adliyeye sevk edildi. 

Zanlılarla birlikte Muratpaşa ilçesi Bayındır Mahallesi'nde Şırnak'ın İdil ilçesinde öldürülen PKK terör örgütü üyesi Yunus A. için taziye çadırı kuran kardeşi A.A. da adliyeye getirildi. 

Aralarında A.A'nın da bulunduğu 6 zanlı mahkemece tutuklanırken, 5 zanlı ise adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Kepez ilçesinde farklı tarihlerde gerçekleştirilen eylemlerde "2 toplu taşıma aracına hasar verdikleri, terör örgütü propagandası yaptıkları ve molotofkokteyli kullandıkları" iddiasıyla düzenlenen operasyonda, 24 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlılardan 12'si mahkemece tutuklanırken, 2 zanlı adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler