YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da fırtınanın etkisi sürüyor
Antalya'da fırtınanın etkisi sürüyor
14 Ocak 2015 22:42
Antalya'da dün yaşamı felç eden şiddetli yağış ve fırtınanın etkisi bugün de devam ediyor. Kumla kaplanan Konyaaltı Sahili'ndeki yolun temizleme çalışması sürerken, dağlardan gelen sel suları karayollarında şelale oluşturdu.

Altın arayanlar ile yakacak odun toplamak isteyenler ise sahile koştu. Yat Limanı'nda batan tekneler de vinç yardımıyla çıkartılmaya başlandı. Dünkü yağmur ve fırtına nedeniyle Antalya'nın Burdur çıkışındaki dereler taşınca Antalya- Burdur Karayolu bugün göle döndü.

Kepezüstü Varyant mevkiinde dağdan akan sel suları, şelaleyi andıran görüntülerle karayoluna döküldü. Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nden dev dalgaların sürüklediği kumlar ise Akdeniz Bulvarı'nı kapattı. Yola savrulan tonlarca kum, Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi'nin ekipleri tarafından toplanıp iş makineleri yardımıyla tekrar sahile döküldü.

Kışlık odun ihtiyacı olanlar sahilde

Şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle Konyaaltı Sahili'ne tonlarca odun parçası sürüklendi. Kışlık odun ihtiyacı olanlar da odunları toplamak için Konyaaltı'na akın etti. Araçlarına yükledikleri odunlarla kışlık yakacak ihtiyaçlarını karşılayan vatandaşların yanı sıra sahilde para ve altın gibi takı arayanlar da vardı. Yazın tatilcilerin denize düşürdüğü altın ve takıların dalgalarla kıyıla vurduğunu söyleyen vatandaşlar, bazılarının da dedektörlerle arama yaptığını söyledi.

Antalya'ya tatile gelen turistler ise Akdeniz'in azgın dalgalarıyla kıyıya vuran odun ve kütükleri görünce şaşırdıklarını söyledi. Bol bol fotoğraf çektiren turistler, kadar yerli vatandaşlar da sahildeydi.

Yat limanında batan tekneler çıkarılıyor

Diğer yandan saatteki hızı 155 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle Antalya Yat Limanı'nda batan tekneler de vinç yardımıyla çıktılmaya başlandı. 10'a yakın tur ve balıkçı teknesinin battığını belirten tekne sahipleri, her fırtınada bu tür olayların yaşandığını söyledi. Mendireğin uzatılmasıyla ve teknelerin bağlandığı zincirlerin yenilenmesiyle sorunların ortadan kaldırılabileceğini söyleyen tekne sahipleri, "Ekmek teknelerimiz battığında yanımızda kimseyi de göremiyoruz" diye yakındı.

 

DHA

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler