YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya'da fırtına ve yağış etkisini gösteriyor
Antalya'da fırtına ve yağış etkisini gösteriyor
24 Ocak 2015 13:18
Antalya'da sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan fırtına ve yağış hayatı olumsuz etkiliyor.

Antalya'da 10 gün önce etkili olan fırtınanın ardından kendini gösteren güneşli hava, bu sabah saatlerinden itibaren yerini yeniden yağışa bıraktı. Yağışlara, fırtına da eşlik etti. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, cadde ve sokaklarda zor anlar yaşadı.

Kentte rüzgarın etkisiyle bazı ağaçlar ve reklam tabelaları devrildi. Yağışın etkisiyle caddelerde su birikintileri oluştu.

Meteoroloji İl Müdürü Erol Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte rüzgarın daha çok Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde etkili olduğunu kaydetti. Aydın, yapılan ölçümlere göre, rüzgarın saatteki hızının Konyaaltı'nda 93, Muratpaşa'da 82, Aksu'da 63, Serik'te 58, Elmalı'da 57, Isparta ve Burdur'da ise 70-80 kilometre civarında olduğunu söyledi.

Yağışların yüksek seviyede olmadığına işaret eden Aydın, "Kuvvetli rüzgar yarın sabaha kadar devam edecek. Yağışların da hafta boyunca aralıklarla süreceğini tahmin ediyoruz" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa da kent genelinde kendilerine ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını, fırtına nedeniyle ekiplerin görev başında beklediklerini bildirdi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler