YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya ve Çanakkale'de orman yangını
Antalya ve Çanakkale'de orman yangını
08 Ağustos 2013 16:10
Antalya'nın Kumluca ilçesi ile Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde orman yangını çıktı.

Kumluca ilçesinin 50. Yıl Mahallesi Balçıklı mevkisinde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın başladı. Yangına 3 helikopter, 15 civarında arazöz ve 100'e yakın orman işçisi ile Kumluca ve Fethiye belediyeleri itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

Vatandaşların da söndürme çalışmalarına destek verdiği yangın, yerleşim yerlerini de tehdit ediyor. Yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Çanakkale'de yangın

Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde de, ormanlık alanda yangın çıktı.

Beldedeki yangın bölgesine, Çanakkale ve Keşan'dan birer, Edremit'ten ise 2 olmak üzere 4 söndürme helikopteri ve 1 amfibik uçak sevk edildi. Ayrıca, Çan, Biga, Bayramiç ve Edremit'ten 20'ye yakın arazöz de olay yerine yönlendirildi.

Yetkililer, bölgede kuvvetli rüzgara rağmen ekiplerin yangına müdahale ettiğini ve fazla büyümeden kontrol altına alınmaya çalışıldığını kaydetti.

Bu arada, yangına, o bölgede yanan bir araçtan sıçrayan kıvılcımın neden olduğu ileri sürüldü. Yanan araca müdahale etmek isteyen bir orman muhafaza memurunun ise o sırada meydana gelen patlama sonucu yaralandığı öğrenildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler