YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya Üniversitesi'nde FETÖ soruşturması:26 tutuklu
Antalya Üniversitesi'nde FETÖ soruşturması:26 tutuklu
16 Ağustos 2016 23:06
Uluslararası Antalya Üniversitesinde gözaltına alınan zanlılardan adliyeye sevk edilen 31 kişiden 26'sı tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Uluslararası Antalya Üniversitesinde gözaltına alınan 49 zanlıdan adliyeye sevk edilen 31 kişiden 26'sı tutuklandı.  

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, Uluslararası Antalya Üniversitesinde gözaltına alınan 49 şüpheliden 31'inin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Aralarında akademisyenlerin de bulunduğu 8'i kadın 31 kişi, güvenlik önlemleri eşliğinde adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 26'sı mahkemece tutuklandı, 5'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Operasyon kapsamında üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe'nin de aralarında bulunduğu 16 kişinin ise ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi. 

Bu arada, gözaltındaki iki kişinin sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakıldığı öğrenildi.

Antalya'da 5 Ağustos tarihinde Uluslararası Antalya Üniversitesinde yapılan operasyonda, Rektör Göktepe'nin de aralarında bulunduğu 49 kişi gözaltına alınmıştı. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler