YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalya Havalimanı'nda şok iddia!
Antalya Havalimanı'nda şok iddia!
13 Haziran 2013 11:57
Dokuz yaşındaki İngiliz Emily Harris’in Antalya Havaalanı’ndaki kontrol noktasından pembe tek boynuzlu at için düzenlenmiş oyuncak pasaport ile giriş yaptığı iddiasına Antalya Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz'dan cevap geldi.

Vali Yardımcısı Yavuz, çocuğun gerçek pasaportuna işle yapıldığına dair ellerinde kayıt bulunduğunu ancak, kamera kayıtlarının da incelenmesi için araştırma başlatıldığını söyledi

Bir misafirin başka bir ülkeye gitmesi için kendi ülkesi ve gideceği ülkelerde giriş çıkış olmak üzere bir değil tam dört kez kontrolden geçtiğini hatırlatan Yavuz " pasaport kontrolü sırasında görevli memurumuz, kendisine oyuncak pasaportunu uzatan küçük kızın gönlünü yapmak için damga basmış olabilir. Ancak bizde Emily Harris'in pasaport kayıtları mevcut" diye konuştu.

Tatil yapmak üzere Güney Galler’deki Cwmbran kentinden Antalya’ya gelen Harris ailesi'nin Antalya Dış Hatlar Termineli gümrüğünde oyuncak pasaportuna mühür basıldığı ve başka bir işlem yapılmadan ülkeye giriş yaptığı iddia edilmiş ve konu İngiltere'deki basın kuruluşları tarafından gazetelere taşınmıştı.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler