YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anneyla bayramlaşmaya dayak
Anneyla bayramlaşmaya dayak
01 Aralık 2009 19:48
Sivas'ın Suşehri İlçesi'nde bir yıldır görmediği annesi ile Kurban Bayramı'nda gizlice giderek görüşen 9 yaşındaki çocuk geri döndüğünde öz babası tarafından demir çubukla hastanelik edildi.

Sivas'ın Suşehri ilçesinde bir kişi, 9 yaşındaki oğlunu demir çubukla dövdüğü iddiasıyla gözaltına alındı. Çocuk, tedavisinin ardından babasıyla ayrı yaşayan annesine teslim edildi.

Suşehri'ne bağlı Gümüştaş köyünde babası Hasan Özçelik'le (36) birlikte yaşayan 9 yaşındaki Gaffar Muhammet Ö, bayramın ikinci günü, geçen yıl babasından ayrı yaşamaya başlayan annesi Melek Ö. (28) ile bayramlaşmak üzere Suşehri'ne gitti.

İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi minik çocuk, babasından habersiz olarak annesiyle bayramlaştıktan sonra aynı gün köye döndü.

Köyde, oğlunun annesiyle bayramlaşmak üzere ilçeye gittiğini öğrenen baba Hasan Ö, dün eve giderek oğlunu uzun demir bir çubukla dövdüğü öne sürüldü.

İhbar sonucu köye giden jandarma ekipleri, küçük çocuğu ve babasını alarak Suşehri Devlet Hastanesine getirdi. Vücudunun çeşitli yerlerinde ve yüzünde izler ve morluklar olan Gaffar Muhammet Ö, babası tarafından uzun bir demirle dövüldüğünü söyledi. Doktor raporu alınması için hastaneye getirilen baba Hasan Ö. ise suçlamaları kabul etmeyerek, ''Hiç kimse evladını dövmez'' dedi.

Tedavisinin ve jandarmadaki işlemlerinin ardından minik çocuk, ekipler tarafından ilçede yaşayan annesi Melek Ö'ye teslim edildi. Baba Hasan Ö. ise İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Anne Melek Ö, eşiyle yaklaşık 10 yıl önce evlendiklerini, fakat sürekli eşinin şiddetine maruz kaldığı için geçen yıl ayrı yaşamaya başladıklarını ifade etti.

Şifa adında 4 yaşındaki kızıyla birlikte Suşehri'ndeki babasının yanına yerleştiğini kaydeden Melek Ö, ''Bu yılın ağustos ayında da ayrı yaşadığım eşim beni ilçe merkezinde dövdü. O zaman kendisinden şikayetçi oldum. Açılan davamız halen devam etmektedir. Bir türlü yakamızı bırakmıyor. Daha önce boşanma davası açtım. Boşanmak istemediğini söyleyince davamız düştü. Ama şimdi tekrar dava açacağım'' diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler