YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Annesini öldürten kıza 15 yıl
Annesini öldürten kıza 15 yıl
16 Şubat 2010 18:52
İşitme engelli kız, öğretmen annesini sevgilisi ve arkadaşına öldürttü

Eskişehir'de, evlenmelerine izin vermeyen öğretmen annesini kendisi gibi işitme engelli sevgilisi ve arkadaşına öldürttüğü iddiasıyla yargılanan işitme engelli genç kız 15 yıl, diğer iki sanık da toplam 35 yıl hapse çarptırıldı. 
 

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasında, işitme engelli tutuklu sanıklar öldürülen Zekiye Özada'nın (44) kızı Esra Özada (20), arkadaşları Faruk Furun (22) ve Gökhan Uysal (21) bir kez daha hakim karşısına çıktı. Rehber öğretmenin de hazır bulunduğu duruşmada, sanıklar olaydan duydukları pişmanlığı dile getirdi. Era Özada, işaret diliyle yaptığı konuşmada, "Çok acı çekiyorum. Herkesten özür diliyorum. Çok pişmanım" dedi.    
Mahkeme heyeti, duruşma sonunda Esra Özada'yı 15 yıl 1 ay, Faruk Furun'u 18 yıl 2 ay, Gökhan Uysal'ı da 17 yıl hapis cezasına mahkum etti. 
 

Esra Özada'nın, 31 Ocak 2008 tarihinde erkek arkadaşı Gökhan Uysal ile evlenmelerine izin vermeyen ve bir ilköğretim okulunda öğretmen olan annesi Zekiye Özada'yı, uyuduğu sırada sevgilisi Gökhan Uysal ile arkadaşı Faruk Furun'u eve çağırıp bıçaklatarak öldürttüğü ve altınlarını çaldığı iddia edilmişti. Ayakkabıdaki kan izinden yola çıkan emniyet güçlerinin çapraz sorgu yöntemiyle aynı gün yakaladığı zanlılar Esra Özada, Gökhan Uysal ve Faruk Furun, 1 Şubat 2008 tarihinde tutuklanmıştı. Anne Zekiye Özada'nın yapılan otopsisinde 38 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenmişti. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler