YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Annesini döverek öldürdü
Mersin'de şizofreni hastası genç, birlikte yaşadığı annesini döverek öldürdü.
Annesini döverek öldürdü
21 Kasım 2009 / 19:10 Güncelleme: 21 Kasım 2009 / 19:10

Öldürdüğü annesi ile bir gece aynı evde kalan zanlı, ertesi gün ağabeyini arayarak annesini öldürdüğünü söyledi. 
 

İddiaya göre şizofreni hastası K.A. (Kemal Altıner-28), henüz bilinmeyen bir nedenle, birlikte yaşadığı annesi Kiraz Altıner'i (67) döverek öldürdü. Öldürdüğü annesinin cesedini oturma odasındaki koltuğun üzerine yatıran ve üstünü de battaniye ile örten zanlı, geceyi annesinin cesediyle birlikte geçirdi. Zanlı K.A., bugün öğle saatlerinde ağabeyi A.A.'yı telefonla arayarak annesini öldürdüğünü söyledi. 
 

Bunun üzerine eve gelen A.A., annesinin cesediyle karşılaştı. Gördüğü manzara karşısında çılgına dönen A.A. ve yakınları, zanlıyı olay yerinde linç etmek istedi. Zanlı K.A., daha sonra olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alındı. Cinayet Masası ekiplerinin, evde yaptığı ilk incelemede, Kiraz Altıner'in dövülerek öldürüldüğü belirlenirken, kesin ölüm nedeninin yapılan otopsi sonucu belirleneceği ifade edildi. 
 

Bu arada yaşlı kadının yakınları, şizofreni hastası K.A.'nın, annesini sık sık dövdüğünü, yaşlı kadının bu nedenle bir süredir diğer çocuklarının yanında kaldığını söylediler. Olay günü, Kiraz Altıner'in oğluna yemek yapmak için tekrar eve geldiğini belirten yakınları, akşam evden bazı sesler duyduklarını, bunun üzerine polisi aradıklarını, ancak gelen polislerin kapının zilini çaldıkları halde cevap veren olmayınca geri döndüklerini ileri sürdüler. Komşuları ise, zanlının, bir kaç saat önce marketten tavuk alarak evde yediğini gördüklerini idda ettiler.  
 

Polis, cinayetle ilgili soruşturmanın sürdügünü belirtti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler