YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anneler 'Gezi'de ölen çocukları için' yürüdü
Anneler 'Gezi'de ölen çocukları için' yürüdü
29 Eylül 2013 22:43
Gezi Parkı protestoları sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz ve Medeni Yıldırım'ın anneleri ve yakınları Antakya'da yürüyüş düzenledi.

Antakya Uğur Mumcu Meydanı'nda bir araya gelen kadınlar ellerinde ölen gençlerin fotoğraflarını taşıyarak slogan attı. Gezi Parkı protestoları sırasında Antakya merkezde hayatını kaybeden Abdullah Cömert ve Ahmet Atakan'ın hayatlarını kaybettikleri Armutlu mahallesindeki yere karanfil bırakan anneler Emel Korkmaz, Sayfi Sarısülük, Emsal Atakan ve Fayriye Yıldırım burada saygı duruşunda bulundu.

Pohurların yakıldığı yürüyüşte Ahmet Atakan'ın öldüğü yere gelen anne Emsal Atakan çocuğunun fotoğraflarını okşayıp gözyaşlarına boğuldu. Eylemde anneler kısa birer konuşma yaptı. Katılımcılar "Anneler ağlama çocukların burada" sloganları attı.

Bu arada kadınlara eşlik eden erkekler ile polisler arasında kısa bir süre gerginlik yaşandı. Sivil polislerin eylem alanından ayrılan bir grubun önünü kesmesi üzerine başlayan gerginlik araya girenler sayesinde engellendi. Kadınlar ellerinde pankartlarla eylemciler ve polis arasında güvenlik zinciri oluşturdu. Eyleme katılanlar kısa süre slogan atıp dağıldı.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler