YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne ve babaları soba kurbanı
İnegöl’de gaz zehirlenmesi: 2 ölü
Anne ve babaları soba kurbanı
28 Ocak 2010 / 17:00 Güncelleme: 28 Ocak 2010 / 17:06

Bursa’nın İnegöl ilçesinde meydana gelen karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti. Olay gece saat 01.00 sıralarında İnegöl’e bağlı Dömez Köyü’nde meydana geldi. Köydeki evlerinde gece yarısına kadar oturan baba Şevket Buyruk(45), eşi Naide Buyruk (38) ile çocukları İlknur Buyruk (18), Fatih Buyruk (15) ve Süleyman Buyruk (11) daha sonra uyudu.
 

Naide ve Şevket Buyruk çifti, yattıkları odanın sabaha kadar sıcak kalmasını sağlamak için sobadaki korları mangala koyarak, uykuya daldı. Naide ve Şevket çiftinin, mangaldaki közden çıkan gazdan zehirlendikleri, sabah çocukları tarafından  fark edildi.
 

Başka odada uyudukları için gazdan etkilenmeyen çocuklar, anne ve babalarının  durumunu komşulara bildirdi. Eve gelen komşular Naide Buyruk ile Şevket Buyruk’u koma halinde görünce durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi.
 

Olay yerine gelen sağlık görevlileri, Naide ve Şevket Buyruk çiftinin ölmüş olduğunu tespit etti.  Köyde çiftçilikle geçimlerini sağlayan Buyruk çiftinin ölümü aile fertlerini ve köy halkını yasa boğdu. Cenazeler, köy halkının ağıt ve feryatları arasında köyden çıkarıldı.
 

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler