YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anne-baba 14 gündür perişan
Erzurum Horasan İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Turhan Haydar'ın Çankırı'da yaşayan kardeşi Turgay Haydar'dan (39) 14 gündür haber alınamıyor.
Anne-baba 14 gündür perişan
02 Şubat 2010 / 22:49 Güncelleme: 02 Şubat 2010 / 23:47

2002 yılında yurtdışından kesin dönüş yaptıktan sonra memleketine yerleşerek 8 yıldır Çankırı'da marketçilik yapan Turgay Haydar'ın son olarak işyerini devretmek için 1,5 aydır görüştüğü bir kişi ile Çankırı Esentepe mevkiinde şehir merkezinden 2.5 kilometre uzakta buluştuğu ve bu buluşmadan sonra kendisinden haber alınamadığı öğrenildi. 
 

Akrabalarının son olarak 19 Ocak saat 11.45'te görüştüğü Haydar'ın babası Mehmet Haydar, oğullarının herhangi bir sorunu olmadığını, son olarak 19 Ocak'ta kendisiyle görüştüklerini ifade ederek "Oğlumuzu son olarak M. Y. ile birlikte gördüm. M. Y. daha önce oğlumun yanında çalışıyordu. Turgay, sahibi olduğu marketi satmaya karar verdiğinde bu kişi markete talip oldu.  Uzun süre Turgay'ı İstanbul'da evi olduğunu söyleyerek oyaladı. Son gün kayınpederinin para getireceğini söyleyerek oğlumla birlikte gitmişler. Oğlumla son olarak o gün görüştük. Kendisinin M. Y. ile birlikte olduğunu, parayı almak için beklediğini söyledi. Ondan sonra kendisinden haber alamadık" 
 

Turgay'ın telefonuna ulaşamayınca konuyu polise bildirdiklerini ifade eden baba Haydar, olayda bir çok ihmalin olduğunu, o günden bu güne kadar herhangi  bir sonuca ulaşılamadığını ifade etti. 
 

Baba Haydar, "Oğlumun M. Y. adlı kişinin yanında olduğuna dair telefon görüşmesi olmasına rağmen, M. Y ile birlikte benim oğlumu o gün görmeme rağmen ve bu kişinin 3 kez ifadesini değiştirerek, farklı hikayeler anlatmasına rağmen konuyla ilgili bir adım atılmadı. Bürokratik işlemler nedeniyle konuyla ilgili çok yavaş ilerlemeler oluyor. Bir DNA raporunda kullanılmak üzere kan alınması için bile günlerce bekledik, ve aksaklıklar çıktı" dedi. 
 

Anne Münevver Haydar ise üzerinden olayın 14 gün geçmesine rağmen hiçbir gelişme olmamasından rahatsız olduğunu anlattı. Anne Haydar, "Bir çok delil olmasına rağmen hiçbir şey yapılmıyor. Biz adalete sığınıp, adaletten yardım istiyoruz. Ne olur bir şeyler yapın. Biz ailecek 14 gündür ne çekiyoruz? Kimse bunu bilmiyor" diye konuştu. 
 

Evli ve iki çocuk babası olan Turgay Haydar'ın marketini satarak yeni bir işe girmeyi planladığı öğrenildi. Kardeşin kaybolması üzerine Çankırı'ya gelen Horasan İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Turhan Haydar ise olayı takip etmeye devam ediyor. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler