YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankaralılar dikkat!
Ankaralılar dikkat!
30 Ekim 2013 11:50
Çankaya’da Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) üzerinde, AŞTİ karşısında 1600 mm çapındaki ana su borusunda meydana gelen arıza nedeniyle su kesintisi yaşandığı bildirildi.

ASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, arıza nedeniyle Çankaya’nın üst kotlarına su verilemediğini bildirerek, yaşanan kesinti için vatandaşlardan özür diledi.

Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nün verdiği bilgiye göre, Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) üzerinde AŞTİ karşısında bulunan 1600 mm çapındaki ana su borusunda gece bir arıza meydana geldi.

Arıza nedeniyle Çankaya ilçesini besleyen ana pompalardan su akışı durduruldu ve zorunlu su kesintisi uygulanmaya başlandı. Borudaki suyun tahliye edilip arızanın en kısa sürede onarılmasının ardından tekrar su verileceğini bildiren ASKİ yetkilileri, “Arızanın bugün içinde onarılması için ekiplerimiz aralıksız olarak çalışmaktadır.

Arıza nedeniyle Çankaya’nın üst kotları; Sancak, Birlik, Hoşdere, Ata, Keklikpınarı, Öveçler mahalleleri su alamamaktadır. Yaşanan kesinti için özür dileriz” dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler