YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'daki 'kesik baş cinayeti' sonuçlandı
Ankara'daki 'kesik baş cinayeti' sonuçlandı
09 Eylül 2013 13:09
Ankara'da bıçaklanarak öldürülen ve daha sonra başı gövdesinden ayrılan kadının katil zanlısı ''tasarlayarak ve canavarca hisle insan öldürmek'' suçundan ''ağırlaştırılmış müebbet hapis'' cezası ile cezalandırıldı

Altındağ'da 18 Ağustos 2012'de bıçaklanarak öldürülen ve daha sonra başı gövdesinden ayrılan Ayşe Demir'in katil zanlısı Ahmet Özel, ''tasarlayarak ve canavarca hisle insan öldürmek'' suçundan ''ağırlaştırılmış müebbet hapis'' ile cezalandırıldı. Mahkeme, sanığa "taksız tahrik indirimi" de uygulamadı.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Ahmet Özel, maktul Ayşe Demir'in eşi Tamer Demir ve tarafların avukatları katıldı.

Demir ailesinin avukatı Murat Özer, sanığın iddianamede olduğu gibi üzerine atılı suçu işlediğini öne sürerek cezalandırılmasını talep etti.

Öldürülen Ayşe Demir'in eşi Tamer Demir de "Sanığın cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

Mütalasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, İstanbul Adli Tıp Kurumundan gelen rapor doğrultusunda sanığın, akıl sağlığının yerinde olduğunu, "tasarlayarak canavarca hisle öldürme" suçundan cezalandırılmasını, haksız tahrik indirimi uygulanmamasını talep etti.

Sanık avukatı Ali Kansu Erol, ''tasarlayarak ve canavarca hisle insan öldürmek''suçunu kabul etmediklerini, sanığın üzerine atılı suçtan beraatini, mahkemenin beraat kararı vermemesi durumunda ise "haksız tahrik indirimi" uygulanmasını talep etti.

Son sözü sorulan sanık Ahmet Özel, "Kendime hakim olamadım, pişmanım" diye cevap verdi.

Verilen aranın ardından mahkeme kararı açıkladı.

Mahkeme, sanık Ahmet Özel'e ''tasarlayarak ve canavarca hisle insan öldürmek'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Mahkeme, ayrıca sanığa, "taksiz tahrik indirimi" de uygulamadı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler