YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'daki doğalgaz faciasında şok gelişme
Ankara'daki doğalgaz faciasında şok gelişme
14 Eylül 2009 17:35
Başkent'te yılbaşı günü 7 üniversite öğrencisinin yaşamını yitirdiği doğalgaz faciasıyla ilgili açılan davada şok gelişme yaşandı

Ankara’da yılbaşı günü 7 üniversite öğrencisinin yaşamını yitirdiği doğal gaz faciasında oğlunu kaybeden anne Rabia Atilla’nın ‘’Baca temizliğini yaptırmadığı’’ gerekçesiyle 15 yıl hapsi istendi. 
  
Ankara’da yılbaşı günü 7 üniversite öğrencisinin yaşamını yitirdiği doğal gaz faciasıyla ilgili dava açıldı. İddianamede faciada oğlunu kaybeden anne Rabia Atilla da suçlu bulundu ve baca temizliğini yaptırmayarak ölüme sebebiyet verdiği gerekçesiyle 15 yıla kadar hapsi istendi.

GAF MÜDÜRÜNE DE HAPİS
ASKİ Genel Müdürü İhsan Fincan ile  ‘’Gençler yerde yarı çıplaktı’’ diyen ve ‘’Şimdi Cuma namazına yetişeceğiz’’ diyerek olay günü yaptığı basın toplantısından kaçarak uzaklaşan ‘’Gaf Müdürü’’ Veysel Karani Demir'in de aralarında bulunduğu 13 kişi hakkında da 15 yıla kadar hapis talep edildi.
İddianamede, gaz zehirlenmesinden ölen, Elif Koyuncuoğlu, Büşra Bek, Ceren Okkalı, Erol Can Özdokumacı, Tarık Şükrü Yılmaz, Oğuzhan Tozburun ve Turan Özgür Attila'nın, yılbaşını birlikte kutlamak için maktul Turan Özgür Attila'nın annesi Rabia Attila tarafından kiralanan Cemal Özdemir'e ait dairede toplanıp yılbaşı gecesini birlikte geçirdikleri kaydedildi.

SPİRAL BORU DELİKTİ
Öğrencilerin, Ankara Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsilerinde karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu öldükleri tespit edildi. Bacaya bağlanan spiral boruda da çok sayıda delik ve yırtık görüldü. Bunun da çıkan gazın bacaya değil daire içine yayılmasına neden olduğu ve zehirlenmeye sebebiyet verdiği belirtildi.

Baca borusunu taktıran inşaat firması yetkilisi Kaan Karadağlı, tesisat firma yetkilisi Ferit Vanlı, yıllık kombi bakımını yaptırmayan daire sahibi Cemal Özdemir ile kiracı Rabia Attila ile kombinin bakımını yapan servis yetkilileri Erdal Us ile  Mehmet Kuz ve tesisat projesini yapan Yusuf Koç da tali kusurlu bulundu.

Bacaların temizlenmesini tüketicinin inisiyatifine bırakan EGO Genel Müdürlüğü ve Başkent Doğalgaz yöneticileri İhsan Fincan, Kazım Usta, Ethem Uludağ, Haldun Aydın, Veysel Karani Demir ve Yusuf Büyük'ün de tali kusurlu oldukları  belirtildi. Rabia Attila, İhsan Fincan, Ethem Uludağ, Kazım Usta, Veysel Karani Demir, Ferit Vanlı, Yusuf Koç, Erdal Us, Levent Kuz, Kaan Karadağlı, Yusuf Büyük, Cemal Özdemir ve Haldun Aydın'ın, ''Taksirle ölüme neden olma'' suçundan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. (Gazeteport)
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler