YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara’da şüpheli minibüs alarmı
Ankara’da şüpheli minibüs alarmı
29 Mart 2013 06:38
Başkentte, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarının bulunduğu kavşağa bırakılan bir minibüs polisi harekete geçirdi.

Mobese kayıtlarını inceleyen ekipler, TBMM, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarının bulunduğu kavşakta 74 BB 909 plakalı bir minibüsün terk halde olduğunu fark etti. Olay yerine hemen asayiş ve karakol ekipleri yönlendirildi. Dörtlüleri yanık, kapıları ise kilitli halde bırakılan minibüsün içini inceleyen ekipler ağızları kapalı çantaların mevcut olduğunu tespit etti.

İnönü Bulvarı her iki yönden trafiğe kapatıldı. Ekiplerin durumu bildirmesiyle olay yerine bomba imha ekipleri geldi. Ekipler, plaka kayıtlarından minibüs sahibine ulaştı. Olay yerine gelen minibüs sahibine aracın kapılarını açtıran ekipler, minibüsteki çantaları tek tek inceledi. Çantaların içinden müzik aletleri çıktı.

Şahsın kimlik kontrolünü yapan ekipler, çekiciyle aracı bulunduğu yerden kaldırttı. Polisin ifadesine başvurduğu minibüsün sahibi, Ankara'ya birkaç gün önce geldiğini, şehrin yabancısı olduğunu, minibüs arıza yapınca yolun kenarına bırakarak olay yerinden ayrıldığını ifade etti.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler