YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ankara'da sağanak yağış hayatı felç etti...Ankara'da sel oldu
Ankara'da sağanak yağış hayatı felç etti...Ankara'da sel oldu
11 Haziran 2015 16:33
Ankara'da sağanak yağış bazı bölgelerde sellere neden oldu. Yağış için günlerdir uyarı verilen Ankara bugün sele teslim oldu. Ankara'da yağışın etkili olduğu bölgelerde vatandaşlar mahsur kaldı. İşte Ankara'da selin görüntüleri...

Ankara'da bugün öğleden sonra etkili olan yağış nedeniyle birçok bölgede sel meydana geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlerdir 'sağanak yağış uyarısı' bugün Ankara'da kendini gösterdi. yaklaşık bir saat etkili olan sağanak yağış, Ankara'yı resmen felç etti. Aydınlıkevler, Subayevleri, Keçiören'in bazı noktalarında araçlar mahsur kaldı. 

Uyarılara rağmen yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar da zor durumda kaldı. Selin ortasında kalan vatandaşlara itfaiye ve polis ekipleri yardım etti. Ankara'da yağışın haftasonuna kadar etkili olması bekleniyor.

(Meteoroloji Genel Müdürlüğü)MGM, Ankara için acil uyarı kodlu açıklama yayınmıştı. MGM’nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“Ankara'nın güneybatı ilçelerinde (Haymana, Bala ve Polatlı) başlayan gök gürültülü sağanak yağışların 15.30-19.00 saatleri arasında Ankara il genelinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (dolu, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Ayrıca MGM, yaşanabilecek olumsuzluklar arasında su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamaları gösterdi.  

Ankara'da yağışın etkili olduğu bölgelerden Aydınlıkevler'den ilk görüntüler:

araba.jpg

sellll.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler